Sortownia

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 30
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Sortownia": Olga Sarzyńska o realizmie serialu. "Chcemy wiarygodnie oddać klimat SOR-u"

Jak wyglądała praca na planie "Sortowni"? Czy serial wiarygodnie oddaje realizm warszawskiego SOR-u? Jaka jest bohaterka grana przez Olgę Sarzyńską? Aktorka odpowiada na pytania, dotyczące nowego thrillera medycznego.

Materiał zawiera linki partnerów reklamowych

"Sortownia": Olga Sarzyńska o pracy na planie serialu

Olga Sarzyńska wcieliła się w postać pielęgniarki Mai. Zagra u boku Andrzeja Chyry w nowym thrillerze medycznym "Sortownia", który zaprezentuje jak wygląda warszawski SOR.

Reklama

"Jestem pielęgniarką i nazywam się Maja. Nie koncentruje się na tym, jaki Maja ma charakter. Skupiamy się na fabule, przypadkach, które do nas przyjeżdżają i relacjach między personelem. Bardzo chcemy wiarygodnie oddać klimat warszawskiego SOR-u" - mówi Olga Sarzyńska.

Olga Sarzyńska podkreśla, że cechy osobowości jej bohaterki nie są najważniejsze. Kluczową kwestią jest ukazanie SOR-u takim, jaki jest naprawdę. 

"W graniu skupiam się na tym, aby wszystkie ruchy były płynne - tak jakbym pracowała już tu dobrych parę lat" - przyznała.

"Sortownia": Serial odda pełny realizm SOR-u

Nowy serial produkcji CANAL+ i Telewizji POLSAT, "Sortownia", to historia lekarza, który zamiast bezwarunkowo ratować każde ludzkie życie, w uzasadnionych przypadkach postanawia je odbierać. Tymi działaniami utwierdza się w przekonaniu, że czyni świat lepszym i odzyskuje dawno utracony sens własnego życia.

"Sortownia" to przede wszystkim historia zmagającego się z demonami przeszłości lekarza, Jacka (Andrzej Chyra), rozdartego pomiędzy etyką lekarską a potrzebą wymierzenia sprawiedliwości za tych, którzy w ramach obowiązującego prawa mogą jej nigdy nie doświadczyć.

W serialu zobaczymy również takich aktorów jak Jaśmina Polak, Olga Goldys i Natalia Jędruś, Ilona Ostrowska, Izabela Dąbrowska, Artur Barciś, Mariusz Bonaszewski i Marcin Czernik.

Za scenariusz odpowiedzialni są: Joanna Kozłowska ("Wotum nieufności"), Wiktor Piątkowski ("Wataha", "Wojenne dziewczyny"), Monika Powalisz ("Belfer") i Michał Wawrzecki ("Chyłka").

"Sortownia": Gdzie i kiedy oglądać?

Cały sezon "Sortowni" to łącznie osiem odcinków. Pierwsze dwa już od 16 czerwca w POLSAT BOX GO. Kolejne odcinki będą publikowane w piątki.

Materiał zawiera linki partnerów reklamowych

Zobacz też:

"Sortownia": Jaśmina Polak zdradza, jaki był jej wymarzony zawód

"Sortownia": Izabela Dąbrowska o roli w serialu. "To dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie"

"Sortownia": Andrzej Chyra o konwencji gatunku! Nowy thriller medyczny w czerwcu

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Sortownia | Olga Sarzyńska | Polsat Box Go

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama