Sortownia

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 30
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Sortownia": Izabela Dąbrowska o roli w serialu. "To dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie"

W połowie czerwca swoją premierę będzie mieć "Sortownia", serial medyczny jakiego trudno szukać w polskiej telewizji. Na ekranie obok Andrzeja Chyry, Jaśminy Polak czy Ilony Ostrowskiej zobaczymy również Izabelę Dąbrowską.

Materiał zawiera linki partnerów reklamowych

"Sortownia": Thriller psychologiczny z elementami obyczajowymi

Nowy serial produkcji Telewizji POLSAT i CANAL+, "Sortownia", to historia lekarza, który zamiast bezwarunkowo ratować każde ludzkie życie, w uzasadnionych przypadkach postanawia je odbierać. Tymi działaniami utwierdza się w przekonaniu, że czyni świat lepszym i odzyskuje dawno utracony sens własnego życia.

"Sortownia" to przede wszystkim historia zmagającego się z demonami przeszłości lekarza, Jacka (Andrzej Chyra), rozdartego pomiędzy etyką lekarską a potrzebą wymierzenia sprawiedliwości za tych, którzy w ramach obowiązującego prawa mogą jej nigdy nie doświadczyć.  

Reklama

"Sortownia": Izabela Dąbrowska o swojej roli

"Obyczajowy związek z wątkiem metafizyczno-kryminalnym, to dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie, bo po raz pierwszy mam z takim do czynienia" - mówiła Izabela Dąbrowska. Aktorka w serialu wciela się w a Beatę, siostrę oddziałową, która odpowiedzialna jest m.in. za nadzór personelu, ocenianie stanu pacjentów. 

"Z jednej strony uzmysłowiłam sobie, że lekarki, lekarze, pielęgniarki, pielęgniarze pracujący tak długo w jednym miejscu muszą traktować to, co robią bardzo profesjonalnie i bez sentymentów, bez uczuć, bo inaczej chyba nie mogliby tej pracy wykonywać. Ja sobie uświadamiam jak to jest trudne nie czuć tych emocji, współczucia i takiego ludzkiego podejścia do pacjenta. Mam cichą nadzieję, że ludzie, którzy naprawdę wykonują ten zawód gdzieś tam w głębi serca nie są kompletnie znieczuleni i naprawdę chcą  pacjentom pomagać" - mówiła w rozmowie z Jakubem Jusińskim. 

Aktorka opowiedziała również, jak jej się pracowało na planie u boku m.in. Andrzeja Chyry i Jaśminy Polak. "Wspaniali aktorzy, takie gwiazdy, o takich nazwiskach, którzy wnoszą na plan swoje doświadczenie, swoją emocjonalność, swój profesjonalizm, ale też poczucie humoru, bo bez tego nie udałoby nam się pracować przez tyle godzin na planie. Więc sama radość" - dodała z uśmiechem. 

"Sortownia": Gdzie i kiedy oglądać?

Cały sezon "Sortowni" to łącznie osiem odcinków. Pierwsze dwa już od 16 czerwca w POLSAT BOX GO. Kolejne odcinki będą publikowane w piątki.

Materiał zawierał linki partnerów reklamowych

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Sortownia (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama