Sortownia

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 30
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Sortownia": Jaśmina Polak zdradza, jaki był jej wymarzony zawód

Już w czerwcu zadebiutuje jeden z najbardziej wyczekiwanych polskich seriali tego roku. Pierwsze dwa odcinki "Sortowni" z Andrzejem Chyrą w roli głównej będzie można zobaczyć 16 czerwca. U boku znanego aktora zobaczymy m.in. Jaśminę Polak, która wciela się w postać lekarki Olgi. 32-latka zdradziła, że zostanie ten zawód zawsze był jej marzeniem.

Materiał zawiera linki partnerów reklamowych

"Sortownia": Nowy thriller medyczny. O czym będzie?

Zielony – pacjenci do poczekalni, żółty – krótszy czas oczekiwania, czerwony – natychmiastowa pomoc. Lekarze SOR-u każdego dnia walczą nie tylko o ludzkie życie, ale także z trudnymi realiami polskiej służby zdrowia. Jednym z nich jest doktor Jacek Woliński, który w całości poświęcił się pracy.

To nie tylko jego życiowa misja, ale też jedyna szansa na zapomnienie o demonach przeszłości. Woliński przez pacjentów określany jest jako "dobry lekarz", ale czy na pewno to dobry człowiek? Rozdarty pomiędzy etyką lekarską a potrzebą wymierzenia sprawiedliwości tym, którzy mogą jej nie zaznać, staje przed trudnymi moralnie decyzjami i z każdym kolejnym przypadkiem coraz bardziej osadza się w roli pana życia i śmierci. Wybawcy lub kata.

Reklama

"Sortownia": Serial wypełniony polskimi gwiazdami

W głównej roli w serialu "Sortownia" występuje Andrzej Chyra. Na ekranie partnerują mu: Olga Goldys, Jaśmina Polak, Natalia Jędruś. W serialu wystąpili także Artur Barciś, Ilona Ostrowska, Marcin Czarnik, Mariusz Bonaszewski.

Reżyserką serialu jest Anna Kazejak. Za scenariusz odpowiedzialni są Wiktor Piątkowski, Monika Powalisz, Michał Wawrzecki i Joanna Kozłowska. Za zdjęcia odpowiada Piotr Niemyjski. Po stronie CANAL+ Polska producentkami nadzorującymi są Beata Ryczkowska i Agnieszka Ptaszyńska, po stronie Telewizji POLSAT - Beata Barcz.  Producentem wykonawczym jest TFP sp. z o.o. Kierownikiem literackim ze strony CANAL+ jest Dana Łukasińska, a reżyserka castingu Julia Popkiewicz. Muzykę skomponował Michał Kush.

"Sortownia": Jaśmina Polak zawsze chciała zostać lekarzem!

Jaśmina Polak w serialu "Sortownia" wciela się w postać młodej lekarki Olgi, która trafia na "najcięższy SOR w Warszawie" i stara się za wszelką cenę udowodnić, że nadaje się do tego zawodu. Aktorka w wywiadzie wyznała, że zdecydowała się zagrać w produkcji, ponieważ chciała spełnić pewne marzenie: "Zawsze chciałam zostać lekarzem i teraz już jestem" - powiedziała żartobliwie.

Polak dodała, że wzoruje swoją postać na przyjaciółce, która wykonuje wspomniany zawód. "Jestem nieustannie zalogowana na YouTube'a i oglądam wszystkie możliwe rzeczy. Nauczyłam się już szyć, robić tracheotomię... Mamy tutaj też dwóch konsultantów: jeden ratownik medyczny, jeden lekarz medycyny sądowej. Są z nami nieustannie na planie, pomagają nam, żeby to wyglądało wiarygodnie, pokazują nam, jak wykonywać konkretne czynności (...)" - opowiedziała aktorka.

Jaśminę Polak do tej pory mogliśmy oglądać w takich tytułach jak: "Fucking Bornholm", "Odwilż", "Pewnego razu na krajowej jedynce" czy "Mowa ptaków".

"Sortownia": Gdzie i kiedy oglądać?

Cały sezon "Sortowni" to łącznie osiem odcinków. Pierwsze dwa już od 16 czerwca w POLSAT BOX GO. Kolejne odcinki będą publikowane w piątki.

Materiał zawiera linki partnerów reklamowych

Czytaj więcej: "Sortownia": Jaśmina Polak o przygotowaniach do roli. Zdradziła, co było najtrudniejsze

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Sortownia (serial) | Jaśmina Polak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama