Sortownia

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 30
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Sortownia": Andrzej Chyra o konwencji gatunku! Nowy thriller medyczny w czerwcu

Andrzej Chyra opowiada o swoim najnowszym projekcie - thrillerze medycznym "Sortownia". Jakim człowiekiem jest jego bohater i jak w serialu uwiarygodniono przedstawioną historię?

Materiał zawiera linki partnerów reklamowych

"Tak się akurat złożyło, że nasz bohater pracuje na SOR-rze (...). Okazuje się, iż ma jakąś traumę, która powoduje, że staje się człowiekiem, dla którego klasyczna moralność traci swoją jedyność (...) Pewne hamulce w nim pękają i staje się postacią niejednoznaczną - z gruntu dobry, niekoniecznie wszystkie rzeczy, jakie robi takie same są".

Aktor opowiada również, jak uwiarygodniona została fabuła serialu i jak konwencja gatunku, tutaj thrillera medycznego, pomaga w przypadku "Sortowni".

Reklama

Nowy serial produkcji CANAL+ i Telewizji POLSAT, "Sortownia", to historia lekarza, który zamiast bezwarunkowo ratować każde ludzkie życie, w uzasadnionych przypadkach postanawia je odbierać. Tymi działaniami utwierdza się w przekonaniu, że czyni świat lepszym i odzyskuje dawno utracony sens własnego życia.

"Sortownia" to przede wszystkim historia zmagającego się z demonami przeszłości lekarza, Jacka (Andrzej Chyra), rozdartego pomiędzy etyką lekarską a potrzebą wymierzenia sprawiedliwości za tych, którzy w ramach obowiązującego prawa mogą jej nigdy nie doświadczyć.  

"Sortownia": Thriller psychologiczny z elementami obyczajowymi

W nowym serialu występują również młode, wyraziste aktorki: Jaśmina Polak, Olga Goldys i Natalia Jędruś. W serialu zagrały także: Ilona Ostrowska, Izabela Dąbrowska, Artur Barciś, Mariusz Bonaszewski i Marcin Czernik.

Za scenariusz odpowiedzialni są: Joanna Kozłowska ("Wotum nieufności"), Wiktor Piątkowski ("Wataha", "Wojenne dziewczyny"), Monika Powalisz ("Belfer") i Michał Wawrzecki ("Chyłka").

"Sortownia": Gdzie i kiedy oglądać?

Cały sezon "Sortowni" to łącznie osiem odcinków. Pierwsze dwa już od 16 czerwca w POLSAT BOX GO. Kolejne odcinki będą publikowane w piątki.

Materiał zawierał linki partnerów reklamowych

Zobacz też:

"Sortownia": Jaśmina Polak o przygotowaniach do roli. Zdradziła, co było najtrudniejsze

"Sortownia": Thriller medyczny z Andrzejem Chyrą w roli głównej. Jest data premiery

"Sortownia" dobrze oddaje rzeczywistość szpitalną. Olga Sarzyńska o nowym serialu

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Sortownia (serial) | Andrzej Chyra | Polsat Box Go

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy