Rodzina zastępcza
Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 1395
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Rodzina zastępcza": Co robią dzisiaj bohaterowie kultowego serialu Polsatu?

Każdy widz pamięta serial "Rodzina zastępcza". Perypetie rodziny Kwiatkowskich przez lata przyciągały przed telewizory miliony widzów. Produkcję wielu fanów wspomina do dzisiaj z sympatią. Jesteście ciekawi, co stało się z dzieciakami z serialu? Tekst powstał z okazji 30-lecia telewizji Polsat.

Jaką drogę obrali Monika Mrozowska, Sergiusz Żymełka, Aleksandra Szwed, Aleksander Ihnatowicz i Misheel Jargalsaikhan? Sprawdźcie!

"Rodzina zastępcza": Co robi Monika Mrozowska?

Kariera Moniki Mrozowskiej, czyli serialowej Majki, rozpoczęła się od występów z zespołem "Fasolki". Jako kilkulatka zadebiutowała na ekranie w programie "Tik-Tak", a swą pierwszą rolę filmową zagrała w "Kapitanie Conradzie". Na casting do "Rodziny zastępczej" Monika Mrozowska poszła jako... opiekunka młodszego brata. To on starał się o rolę w nowym serialu Polsatu, ale jeden z organizatorów przesłuchań zauważył ją na korytarzu i namówił, by też spróbowała swych sił. I... udało się! Na długie lata została serialową Majką, najstarszą córką Kwiatkowskich. Dziś Monika Mrozowska bardzo rzadko przyjmuje nowe role, choć nie może narzekać na brak propozycji. Ma tak wiele zajęć - jako mama, blogerka i autorka książek kulinarnych - że na granie w serialach po prostu brakuje jej czasu.

Reklama

Ostatnio mieliśmy okazję podziwiać ją w 2017 roku w kilku odcinkach "Przyjaciółek". Od 2009 roku, Monika wcieliła się w zaledwie cztery serialowe postacie, z których najważniejsza była Aśka Zarańska w "Hotelu 52". Mrozowska jest bardzo aktywna na Instagramie, gdzie dzieli się z fanami zdjęciami z życia prywatnego czy podróży. Pisze o swoich pasjach oraz sprawach bliskich jej sercu.

"Rodzina zastępcza": Co robi Sergiusz Żymełka?

Sprytny i zabawny Filip Kwiatkowski był jednym z ulubionych bohaterów fanów "Rodziny zastępczej". Wcielający się w niego Sergiusz Żymełka szybko podbił serca widzów, którzy od wielu lat wspominają Fifiego z wielką sympatią. Po zakończeniu zdjęć do produkcji pojawił się w kilku filmach (m.in. "Wtorek", "Tam gdzie żyją Eskimosi") oraz wystąpił w epizodycznych rolach w "Ojcu Mateuszu", "Na dobre i na złe", "Na Wspólnej" czy "Barwach szczęścia". Jednak potem zrezygnował z show-biznesu i rozpoczął studia. Jego wybór padł na psychologię w biznesie.

Pomiędzy rolami serialowymi i filmowymi aktor przez kilka lat użyczał swojego głosu bohaterowi serialu anime "Dragon Ball Super" oraz w produkcjach takich jak "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" czy "101 dalmatyńczyków II. Londyńska przygoda". W 2019 roku Sergiusz Żymełka pojawił się w serialu Patryka Vegi "Kobiety mafii 2". Jak dotąd, to jego ostatnia rola.

"Rodzina zastępcza": Co robi Aleksandra Szwed?

Aleksandra Szwed, czyli serialowa Elizka, na przestrzeni ostatnich lat dała się poznać jako wszechstronna aktorka, piosenkarka, konferansjerka, modelka i prezenterka. Aktorka ma na swoim koncie role w takich produkcjach jak "Barwy szczęścia" (z udziału w serialu zrezygnowała w 2016 roku; wcielała się w rolę Liliany), "Teraz albo nigdy!", "Na krawędzi", "rodzinka.pl", "Leśniczówka", "Miłość na zakręcie". Nie stroni również od występów w programach rozrywkowych - wzięła udział m.in. w show "Gwiazdy tańczą na lodzie" (zwyciężyła w drugiej edycji), "Taniec z Gwiazdami", "Star Voice. Gwiazdy mają moc"; prowadziła program "Ninja Warrior Polska".

Aktorka lubi sprawdzać się w wielu rolach. Jak stwierdziła w jednym z wywiadów: "Jestem kobietą pracującą, która żadnej pracy się nie boi. Im więcej różnych rzeczy robię, tym mam z tego większą frajdę. Uważam, ze każdy z nas powinien sprawdzać się na różnych płaszczyznach. Dzięki temu można bardzo dużo dowiedzieć się o sobie, sporo się nauczyć". Prywatnie Aleksandra Szwed jest w związku z Krzysztofem Białkowskim. Mają syna (ur. 2015) i córkę (ur. 2021).

"Rodzina zastępcza": Co robi dzisiaj Aleksander Ihnatowicz?

Co dzisiaj robi Aleksander Ihnatowicz, czyli serialowy Romek? Jego wybór życiowej drogi wielu może zaimponować. W odróżnieniu od przyjaciół z planu "Rodziny zastępczej" zdecydował się bowiem na karierę z dala od polskiego show-biznesu. Aleksander Ihnatowicz aktorstwem zainteresował się już w wieku pięciu lat. Na zajęcia teatralne wysłali go rodzice. "Zacząłem chodzić na zajęcia do Teatru Tańca i Muzyki Tintilo. Występowałem w różnych rolach i na scenach zawodowych teatrów. Pojawiałem się także w telewizji. (...) Podobało mi się, dobrze czułem się na scenie" - mówił w wywiadzie dla pisma "Angora". Karierę aktorską rozpoczął w 1997 roku, od debiutu w dwóch spektaklach telewizyjnych. Pierwszym był "Wiórek", gdzie zagrał Kubę; drugim - "Król Maciuś I", w którym wcielił się w tytułową rolę. Później przyszedł czas na film "Kroniki domowe" i kolejne produkcje.

Na telewizyjnym ekranie pojawił się po raz pierwszy w serialu "Tygrysy Europy" w 1999 roku. Przełomem okazała się jednak rola w "Rodzinie zastępczej". Po zakończeniu przygody z "Rodziną zastępczą" Aleksander Ihnatowicz skupił się na swojej pasji - programowaniu. W 2007 roku młody aktor porzucił telewizję i rozpoczął studia na Politechnice Warszawskiej. "Już na studiach zacząłem zajmować się programowaniem. Najpierw wyjeżdżałem na praktyki za granicę. Po powrocie uzyskałem tytuł inżyniera i znów wyjechałem nad Tamizę, tym razem jednak na dłużej. Mogłem tam zostać, postanowiłem jednak wrócić do Warszawy i skończyć studia magisterskie. Kiedy już się to stało, zacząłem pracować w firmie, która zajmowała się badaniem internetu. Pracowałem tam przez pięć lat" - wspominał w wywiadzie dla "Angory".

"Rodzina zastępcza": Co robi dzisiaj Misheel Jargalsaikhan?

Misheel Jargalsaikhan w "Rodzinie zastępczej" wcielała się w Zosię. Przez osiem lat grała jedną z serialowych "bliźniaczek", a ekipa filmowa była dla niej jak rodzina, o czym wspominała w wywiadach. "W Polsce miałam dwie rodziny. Jedną była ta zastępcza i z nią spędziłam niemalże połowę swojego życia. Serial kręciliśmy ponad 10 lat, w tym 14 dni każdego miesiąca od rana do wieczora" - mówiła w rozmowie z Polskim Radiem. W 2007 roku postanowiła zrezygnować z udziału w produkcji Polsatu. Serialowa Zosia została wysłana do Kanady, a Jargalsaikhan poświęciła się studiom. Postanowiła bowiem pójść w ślady mamy i zostać lekarzem.

Na ekranach młoda aktorka nie pojawia się zbyt często. Fani mogli oglądać ją w popularnych programach rozrywkowych - parę lat po zakończeniu zdjęć do "Rodziny zastępczej", Misheel Jargalsaikhan wystąpiła w show "Celebrity Splash" (trafiła do finału). 33-latka nie ukrywa, że uwielbia podróżować i chciałaby w przyszłości poprowadzić program o podróżach. Aktorka aktywnie udziela się też w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się kadrami z życia prywatnego.

Tekst został przygotowany z okazji 30-lecia telewizji Polsat.

Zobacz też:

Chuck Norris: Legendarny "Strażnik Teksasu"! Widzowie uwielbiają go do dziś!

"Przyjaciółki": Już 10 lat na ekranie. Przyjaźnią się również poza planem?

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: "Rodzina zastępcza"
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama