Przyjaciółki

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 7525
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Przyjaciółki": Już 10 lat na ekranie. Przyjaźnią się również poza planem?

Serial "Przyjaciółki" zadebiutował na antenie 6 września 2012 roku. Od pierwszego sezonu cieszy się ogromną popularnością wśród widzów, którzy z niecierpliwością wyczekują kolejnych przygód bohaterek. Fani zastanawiają się czy aktorki przyjaźnią się również poza planem. Jaka jest prawda? Tekst powstał z okazji 30-lecia telewizji Polsat.

"Przyjaciółki": Minęło 10 lat od premiery serialu

Serial "Przyjaciółki"  zadebiutował na antenie 6 września 2012 roku. Od pierwszego sezonu cieszy się ogromną popularnością wśród widzów, którzy z niecierpliwością wyczekują kolejnych przygód bohaterek.

Anka, Inga, Patrycja i Zuza mają za sobą mnóstwo wzlotów, upadków, rozstań, powrotów i trudnych decyzji, jednak los nadal nie odkrył przed nimi wszystkich kart.

Przyjaciółki jeszcze nieraz wstrzymają oddech z zachwytu i uronią łzę szczęścia. Będą też musiały się zmierzyć z dramatycznymi sytuacjami, w których nieoceniona okaże się siła kobiecej przyjaźni.

Reklama

Czy ekranowe przyjaciółki naprawdę się przyjaźnią?

Aktorki wcielające się w główne bohaterki podsumowały ostatnie 10 lat na planie w najnowszym podcaście Akson Mówi.

Czy aktorki przyjaźnią się także poza planem? Ile serialowych "Przyjaciółek" jest w nich samych? Co dwadzieścia sezonów oznacza dla nich jako aktorek i jako kobiet? Czego życzą sobie na kolejne 10 lat? O to wszystko zapytała Odeta Moro w odcinku "Sztuka przyjaźni".

"Cieszy mnie to, że tutaj (przyp. w serialu) pokazane są kobiety, które mają jakieś zmagania, że to są zmagania, które są udziałem większości kobiet i jak sobie z nimi radzą – same i dzięki wsparciu innych kobiet, to jest dla mnie jakąś taką wartością. Myślę, że momentami ten serial ma taki ukryty feministyczny przekaz, że nasze bohaterki często łamią pewne stereotypy, wyłamują się ogólnie przyjętym rolom, potrafią walczyć o siebie, są świadome swojej wartości, budują się i rozwijają" mówi Magda Stużyńska w rozmowie z Odetą Moro.

"Wiem, że nasz serial ma wpływ na życie innych kobiet i to jest super. Jest to misyjne, Twoja praca nabiera wartości, bardzo ją doceniasz i ja to doceniam i np. często słyszę, że dzięki mojej postaci ktoś zmienił swoje życie, podjął jakąś decyzję, odważniej zareagował w swoim życiu i takie sygnały dostaję" dodaje Anita Sokołowska.

Na pytanie o to, czy aktorki również przyjaźnią się poza planem, odpowiedziała Magdalena Stużyńska: "Kilka razy się zdarzyło. Asia była inicjatorką, za każdym razem, za co bardzo Ci Asiu dziękujemy"

"Przyjaciółki": Nie zakończą się na 20. sezonie!

Telewizja Polsat nie planuje zakończenia "Przyjaciółek", stacja zamierza wyprodukować kolejne serie, które będą trafiać do bieżących ramówek. "Chcemy zdementować krążącą w mediach informację o zakończeniu produkcji serialu" - kilka tygodni temu mówiła Nina Terentiew dla serwisu wirtualnemedia.pl.

""Przyjaciółki" są z nami od dekady. Przez ten czas Inga, Zuza, Patrycja i Anka stały się także wiernymi przyjaciółkami naszych widzów. Jesteśmy zadowoleni z wyników, jakie uzyskuje produkcja" - dodała w wywiadzie dla Wirtualnych mediów Terentiew.

Tekst został przygotowany z okazji 30-lecia telewizji Polsat.

Zobacz też:

"Przyjaciółki": 10 lat serialu. Jak zmieniły się aktorki?

"Przyjaciółki": Serial nie zakończy się na 20. sezonie! To już potwierdzone

"Przyjaciółki": Następczyni Dorotki głodna przyjaźni [wywiad z Laurą Breszką]

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama