Ród smoka

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 47
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ród smoka": Wyczekujecie premiery? Jest nowa zapowiedź!

Fani "Gry o tron" odliczają dni do premiery "Rodu smoka" - pierwszy odcinek trafi na platformę HBO Max 22 sierpnia. Tymczasem światło dzienne ujrzała najnowsza zapowiedź produkcji.

Emocje związane z nadchodzącą premierą serialu "Ród smoka" powoli sięgają zenitu. Twórcy dbają, by nastrój ekscytacji nie opadł. Dla widzów przygotowali najnowszą  zapowiedź. Choć nie jest ona długa, to ukazuje kilka emocjonujących kadrów. 

"Ród smoka": Najgorętsza premiera sezonu?

Na tę premierę czekają chyba wszyscy fani "Gry o tron". Już za kilka dni do katalogu serwisu HBO Max trafi szumnie prequel kultowego serialu - "Ród smoka". Opinie recenzentów, którzy obejrzeli już przedpremierowo pierwsze odcinki produkcji, napawają optymizmem. Twórcy "Rodu smoka" chwaleni są za ambitny scenariusz i wierność wobec literackiego pierwowzoru. 

Reklama

Akcja nowej ekranizacji prozy George’a R.R. Martina rozgrywa się 200 lat przed wydarzeniami opowiedzianymi w oryginalnej serii. Tym razem główny nacisk został położony na kobiece postaci - głównym wątkiem jest relacja łącząca Rhaenyrę Targaryen i Alicent Hightower.

Ród smoka: Pierwsze recenzje

"Odcinek pilotażowy 'Rodu smoka" w bardzo przystępny sposób wyjaśnia swoje powiązania z 'Grą o tron', wprowadza główne postacie i nakreśla konflikt, który będzie główną osią całej produkcji. To przystępne dla każdego widza otwarcie z barwnymi i dopracowanymi scenami. Zapowiada się godny następca 'Gry o tron'" - napisał Brandon Katz z "The Wrap".

"Ród smoka": O czym opowiada serial?

Akcja "Rodu smoka" rozgrywać się będzie na 200 lat przed wydarzeniami pokazanymi w serialu "Gra o tron". Opowie on o upadku władającego smokami rodu Targaryenów, do którego doprowadziła wojna domowa. Scenariusz powstał na podstawie powieści Martina zatytułowanej "Ogień i krew".

"Tak, drodzy czytelnicy, będzie to moja historia. Oczywiście wprowadzonych zostało trochę zmian - nie mogliśmy zaprezentować trzech alternatywnych wersji wszystkich ważnych wydarzeń, bo byśmy zwariowali - ale myślę, że Ryan Condal i scenarzyści dokonali właściwych wyborów. A nawet kilku ulepszeń" - pisał w czerwcu na swoim blogu autor "Pieśni lodu i ognia".

Zobacz też:

"Ród smoka": Są pierwsze recenzje. Bardzo entuzjastyczne

"Ród smoka": Matt Smith dosadnie o scenach seksu w prequelu "Gry o tron"

"Gra o tron": George R.R. Martin "odstawiony na bok"! Nie konsultowano z nim fabuły

"Sandman": Czy powstanie drugi sezon? Prace nad kontynuacją mają już trwać

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Ród smoka | Gra o tron | HBO Max: Seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama