Gra o tron Game of Thrones

Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 1560
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Gra o tron": George R.R. Martin "odstawiony na bok"! Nie konsultowano z nim fabuły

Autor powieściowego cyklu „Pieśni lodu i ognia”, na podstawie którego powstała „Gra o tron”, przyznał w najnowszym wywiadzie, że miał znikomy wpływ na wydarzenia pokazane w czterech ostatnich sezonach tej produkcji. Twórcy serialu – D.B. Weiss i David Benioff – nie konsultowali z nim bowiem swoich pomysłów na rozwój fabuły. Książki Martina wystarczyły na nagranie niespełna pięciu sezonów, później scenarzyści musieli sobie radzić bez posiłkowania się jego twórczością. Pisarz zapewnił też, że pracuje nad dwoma ostatnimi książkami sagi, a opisane w nich wydarzenia będą się różnić od tego, co pokazano w serialu.

"W okolicach piątego i szóstego sezonu, a już na pewno w sezonach siódmym i ósmym, zostałem bez wątpienia odstawiony na bok. Nie wiem, dlaczego tak się stało. Trzeba by o to pytać Dana i Davida" - wyznał George R.R. Martin w rozmowie z gazetą "The New York Times".

Jednocześnie zapewnił, że pisane przez niego dwa ostatnie tomy sagi "Pieśń lodu i ognia" zaprezentują "bardzo inne" zakończenie od powszechnie krytykowanego zakończenia "Gry o tron". Warto jednak wspomnieć, że ostatni tom sagi został wydany w 2011 roku, więc Martin miał ponad 10 lat na ukończenie "Wichrów zimy" i "Snu o wiośnie". Wielu fanów pisarze straciło już nadzieję, że te dwa wieńczące sagę tomy kiedykolwiek powstaną.

Reklama

George R.R. Martin: W książkach odbiega od serialu

Sam Martin co jakiś czas zapewnia jednak, że wciąż jest w trakcie tworzenia wspomnianych wyżej dwóch ostatnich tomów "Pieśni lodu i ognia".

"W moim pisaniu odbiegam coraz bardziej od wydarzeń z serialu telewizyjnego, a los moich postaci będzie się różnił od tego, który został w nim pokazany" - zapewniał niedawno na swoim blogu.

Mimo pretensji do twórców serialu, którzy "odstawili go na bok", Martin nie zamierza dołączać do chóru tych, którzy ostro krytykowali finałowy sezon serialu.

"Ród smoka": Kiedy premiera?

Tymczasem już 21 sierpnia premierę będzie miał pierwszy spin-off "Gry o tron", serial "Ród smoka". Dyrektor programowy HBO Casey Bloys zapewnił, że Martin brał udział w procesie tworzenia tej produkcji.

Zobacz też:

Marta Żmuda Trzebiatowska z nowym projektem. Posypały się gratulacje
Filip z "Rodziny zastępczej", czyli Sergiusz Żymełka, po latach. Co u niego?
"House of Hammer": Ofiary Armiego Hammera opowiedzą swoją historię

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Gra o tron | George R.R. Martin | Ród smoka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy