Reklama

Outlander

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 336
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Outlander": Starz wyjaśnia sytuację z prequelem! Diana Gabaldon na pokładzie?

Mamy najnowsze informacje o prequelu "Outlandera"! Wierni widzowie nie mają się czym niepokoić - realizacja zapowiadanego "Blood of my Blood" ma nie przeszkodzić w kręceniu kolejnych sezonów serialu-matki. Czy w nowy projekt będzie zaangażowana Diana Gabaldon? Przedstawicielka stacji Starz wyjaśnia sytuację.

"Outlander": "Blood of my Blood" prequelem serialu-matki

Jak informowaliśmy wcześniej w tym tygodniu, stacja Starz oficjalnie poinformowała o rozpoczęciu prac nad prequelem serialu "Outlander" zatytułowanym "Blood of my Blood". Osią fabuły będzie historia rodziców Jamiego (Sam Heughan), Ellen MacKeznie i Briana Frasera. Producentem serii zostanie Matthew B. Roberts oraz napisze scenariusz. Wśród twórców znaleźli się także Maril Davis oraz Ronalda D. Moore, którzy odpowiadali również za oryginalny serial. Obecnie trwają zdjęcia do siódmego sezonu produkcji.

Reklama

Według wcześniejszych informacji Diana Gabaldon, autorka cyklu książek, ma sprawować rolę konsultanta, jednak sama pisarka wyjawiła na Facebooku, że nikt z nią w tej sprawie nie rozmawiał. Do sytuacji odniosła się dyrektor programowa stacji, Kathryn Busby.

Zobacz też: "Outlander": Wszystko, co wiemy o siódmym sezonie

"Outlander": Starz chce stworzyć franczyzę

"Outlander jest dla nas bardzo ważnym serialem, więc chcielibyśmy mieć tak dużo historii z tego świata, jak tylko możemy" - powiedziała Busby serwisowi Deadline. "Realizacja prequela nie wpłynie na oryginalny serial. Udowodniliśmy już w przypadku produkcji 'Power', iż możemy stworzyć franczyzę z odrębnymi opowieściami wokół wspólnej podstawy. Wierzymy, że możemy to zrobić i w tym przypadku. Jeden serial nie wykluczy drugiego".

Wcześniej fani byli zaniepokojeni informacją o pracach nad "Blood of my Blood", ponieważ wiązali to z zakończeniem "Outlandera". Nie wiemy jeszcze, czy serial zostanie wznowiony na ósmy sezon, a Busby nie ujawniła, jak wyglądają negocjacje z główną obsadą w sprawie nowych kontraktów. Warto zaznaczyć, że od premiery pierwszego sezonu kariery i Caitriony Balfe i Sama Heughana bardzo się rozwinęły.

"Outlander": Diana Gabaldon i "Blood of my Blood"

Jak w końcu wygląda sprawa ze współpracą Starz z Dianą Gabaldon?

"Nadal rozmawiamy o szczegółach z Dianą Gabaldon. Na pewno będzie zaangażowana w tworzenie serialu" - tłumaczy Busby. "To fantastyczna autorka. Z sezonu na sezon uwielbiamy z nią pracować. Będziemy tę współpracę kontynuowali".

Zobacz też: "Belfast": Kim jest Caitríona Balfe?

"Outlander": Siódmy sezon w produkcji

Siódmy sezon "Outlandera" przedstawi wydarzenia z szóstej i siódmej części sagi Diany Gabaldon - odpowiednio "Tchnienie śniegu i popiołu" i "Kość z kości". Fabuła tej ostatniej rozgrywa się w latach 1776 - 1778. Podczas wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych Jamie (Sam Heughan) znajdzie się po drugiej stronie barykady niż jego przyjaciel - lord John (David Berry). Dowiemy się również, kto zabił Malvę (Jessica Reynolds), a Brianna (Sophie Skelton) będzie musiała podjąć z Rogerem (Richard Rankin) decyzję o tym, gdzie (i kiedy) wychować dzieci.

Zobacz też:

"Outlander": Trwają prace nad prequelem serialu

"Outlander": Zobaczcie wyciętą scenę z szóstego sezonu!

"Outlander": Sam Heughan o hejcie w internecie! Mocne słowa aktora

Jesteś fanem amerykańskich seriali? Zalajkuj nasz fan page "Zjednoczone Stany Seriali", czytaj najświeższe newsy zza oceanu oglądaj trailery, galerie, komentuj i czytaj opisy odcinków już dwa tygodnie przed emisją w Polsce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy