Ojciec Mateusz

Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 2069
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ojciec Mateusz": Natalia padnie ofiarą... porywczy!

Autobus, którym Natalia (Kinga Preis) wybierze się do Skarżyska, zostanie dla zabawy porwany przez dwóch młodych mężczyzn znajdujących się pod wpływem dopalaczy, a potem przejęty przez groźnych przestępców. Dojdzie do strzelaniny...

Marek (Dawid Czupryński) i Misiek (Serigiusz Olejnik) wpadną na szatański pomysł, by uprowadzić autobus jadący z Sandomierza do Skarżyska. Zastraszą pasażerów, więc ci bez wahania zgodzą się, by młodzi mężczyźni przetrząsnęli ich bagaże. Podczas rewidowania podróżnych Marek i Misiek odkryją, że dwaj z nich ma przy sobie pistolety! Okaże się, że są to uciekinierzy z więzienia zmierzający do domów... Szajbus (Przemysław Bluszcz) i Cyryl (Kamil Mróz) obezwładnią porywaczy i... przejmą autokar. Tymczasem Natalii uda się dodzwonić do Możejki (Piotr Polk) i poinformować go, że znajduje się w uprowadzonym autobusie. Szef sandomierskich policjantów poprosi antyterrorystów o pomoc w odbiciu zakładników.

Reklama

Uzbrojeni i zamaskowani komandosi dowodzeni przez Morusa (Redbad Klijnstra) zatrzymają pojazd w szczerym polu. Do akcji wkroczy negocjator. W pewnym momencie bandyci zaczną strzelać, by udowodnić, że nie zawahają się przed zabijaniem ludzi, jeśli wszystkie ich żądania nie zostaną spełnione. Pierwszym postrzelonym przez Szajbusa pasażerem będzie... Misiek. Porywacze wypchną zakrwawionego chłopaka z autokaru. Zaraz potem wyrzucą z niego rannego Marka. Negocjator, widząc, że ma do czynienia z naprawdę groźnymi i gotowymi na wszystko przeciwnikami, zapewni ich, że przekazał ich warunki odpowiednim osobom.

Szajbus niespodziewanie zażąda od negocjatora, by przysłał do autobusu... ojca Mateusza (Artur Żmijewski). Zagrozi, że zabije Natalię, jeśli ksiądz nie dołączy do zakładników. Żmigrodzki nie będzie miał innego wyjścia, jak tylko ruszyć na ratunek swej gospodyni. Gdy wejdzie na pokład, Szajbus powali go na podłogę i przystawi mu pistolet do skroni. Natalia usłyszy strzał...

Czy ojciec Mateusz zostanie ranny? Czy Natalii uda się wyjść z porwanego autobusu bez szwanku? Odpowiedzi na te pytania poznamy już wkrótce.

232. odcinek "Ojca Mateusza" zatytułowany "15:10 do Skarżyska" TVP1 wyemituje w czwartek 12 października.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje