Netflix: Seriale
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 589
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wielka Woda": Premiera nowego polskiego serialu Netflix jesienią!

Lipiec 97 roku, wielka fala powodziowa zbliża się do Wrocławia. Lokalne władze w poszukiwaniu rozwiązania ściągają do miasta wykwalifikowaną hydrolożkę, Jaśminę Tremer. Czy Jaśmina poradzi sobie z żywiołem, biurokracją i mętną przeszłością? Serial jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

"Wielka Woda" to sześcioodcinkowy dramat katastroficzny, inspirowany wydarzeniami z okresu powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku, w reżyserii Jana Holoubka (reżyser formatujący) oraz Bartłomieja Ignaciuka, według scenariuszy Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej. Pomysłodawczynią i producentką serialu jest Anna Kępińska. W rolach głównych: Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt oraz Ireneusz Czop.

Reklama

Wielka Woda": Kto wcieli się w bohaterów serialu?

Agnieszka Żulewska wcieli się w rolę Jaśminy Tremer - hydrolog, która po wielu latach wraca do rodzinnego Wrocławia, aby pomóc władzom miasta przygotować się na nadchodzącą powódź. Tomasz Schuchardt wcieli się w postać Jakuba Marczaka - urzędnika z dużymi ambicjami, samotnie wychowującego nastoletnią córkę.

Obsadę uzupełniają: Ireneusz Czop (jako Andrzej Rębacz, który walczy, aby nie dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego w pobliżu jego rodzinnej wsi), debiutująca na ekranie Blanka Kot (Klara Marczak) oraz Anna Dymna (Lena Tremer) i Jerzy Trela (ojciec Rębacza).

Za reżyserię serialu odpowiedzialni będą: twórca "25 lat niewinności" Jan Holoubek (reżyser formatujący) oraz Bartłomiej Ignaciuk. Scenariusz jest dziełem Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej.

"Wielka Woda": Kiedy i gdzie oglądać?

Serial inspirowany powodzią tysiąclecia - "Wielka Woda" w reżyserii Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka zadebiutuje jesienią na platformie Netflix!

Zobacz też:

"Rojst 3": Rozpoczęcie prac nad trzecim sezonem? Nowe informacje

"Królowa": Serial wśród najchętniej oglądanych produkcji Netfliksa!

"Królowa": Jak Andrzej Seweryn stał się drag queen

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Netflix: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy