Reklama

Królowa

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 14
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Królowa": Jak Andrzej Seweryn stał się drag queen

Netflix zaprezentował wideo zza kulis "Królowej", w którym pokazana jest przemiana Andrzeja Seweryna w drag queen. Trzeba przyznać, że robi wrażenie.

W opublikowanym właśnie materiale zza kulis serialu "Krolowa" można oglądać, w jaki sposób Andrzej Seweryn stał się serialową Lorettą?

O szczegółach przemiany legendy polskiego kina opowiadają: Łukasz Adelon Rembas, odpowiedzialny za charakteryzację aktora na planie, a także reżyser Łukasz Kośmicki.

"Królowa": O czym opowiada serial?

"Królowa" to czteroodcinkowa historia o odkupieniu, drugiej szansie i miłości. Fabuła serii skupia się wokół losów Sylwestra - emerytowanego krawca i drag queen, który pięćdziesiąt lat temu wyjechał z Polski i zamieszkał w Paryżu. Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, decyduje się wrócić do rodzinnego miasteczka na Śląsku, po tym jak dostaje list od wnuczki, w którym ta prosi go o ratunek dla chorej matki potrzebującej przeszczepu nerki. Wraz z jego powrotem rodzina będzie musiała zmierzyć się z bolesną przeszłością, aby naprawić swoje relacje.

Reklama

Najnowszy polski serial Netflix jest historią rodzinną - ukazującą, jak można odbudować relacje i jak ważna jest rodzina oraz szukanie nie tylko własnej tożsamości, ale również własnej drogi w życiu. Według wcielających się w główne role Andrzeja Seweryna oraz Marii Peszek, "Królowa" to również skomplikowana historia ojca i córki oraz ich przemiany.

"Królowa": Gwiazdy w obsadzie

W produkcji barwnych bohaterów grają wspomniany Andrzej Seweryn oraz Maria Peszek oraz Julia Chętnicka. Seweryn wciela się w podwójną rolę - Sylwestra i Loeretty; Maria Peszek gra jego córkę, z którą nie miał kontaktu, a Julia Chętnicka - wnuczkę, której nigdy nie poznał. Jego decyzja o powrocie niesie za sobą ciąg interesujących wydarzeń w opowieści pełnej nadziei i humoru, pomagającej obalić krzywdzące stereotypy.

W drugoplanowych rolach w "Królowej" występują Paweł Koślik, Henryk Niebudek, Piotr Witkowski, Veronique Bisciglia, Lucas Adelon Rembas, Himera, Lucy d’Arc, Bartłomiej Bobrowski aka Graża Grzech, Lola Eyeonyou Potocki, Mariusz Ząbkowski Dżag, Soa de Muse, Keiona oraz Antoni Porowski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama