Reklama

Netflix: Seriale

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 240
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Tommy Dorfman: Transpłciowa gwiazda Netfliksa

Tommy Dorfman sławę i rozpoznawalność zyskała dzięki roli w serialu Netfliksa. Jak potoczyła się kariera transpłciowej gwiazdy?

Tommy Dorfman: Gwiazda serialu Netflixa

Tommy Dorfman urodziła się 13 maja 1992 roku. Choć sławę zyskała dzięki roli w serialu "13 powodów" Netfliksa w 2017 roku, tak naprawdę na ekranie pojawiła się z sukcesem już kilka lat wcześniej - w 2009 r. w filmie krótkometrażowym zatytułowanym "Foreign Exchange". Później przyszły małe role w produkcjach "In My Skin", "i-Wintess". Rola Ryana Shavera w trzech sezonach kontrowersyjnej produkcji "13 powodów" stała się dla Tommy trampoliną do kolejnych sukcesów.

Tommy Dorfman: Kariera

W ciągu ostatnich kilku lat aktorka zagrała w "Jane the Virgin", "American Princess", "Insatiable", "Love, Victor" czy "Sharp Stick". Wiosną 2019 roku zadebiutowała na deskach nowojorskiego teatru w sztuce "Daddy" w reżyserii Danyi Taymor.

Reklama

Tommy Dorfman: Coming out gwiazdy

Tommy Dorfman w sierpniu 2021 roku dokonała publicznego coming outu. W rozmowie z magazynem "Time" przyznała, że obecnie jest "transpłciową kobietą" i nie chce już grać męskich ról, a przyjmować będzie jedynie kobiece. Gwiazda ma już za sobą korektę płci. O swojej decyzji poinformowała również za pośrednictwem swojego Instagrama. 

"Przez ostatni rok w swoim życiu prywatnym identyfikowałam się i żyłam jako kobieta - kobieta transseksualna. To zabawne myśleć o tym jako o wychodzeniu z szafy, ponieważ ja nigdy w tej szafie nie byłam. Dziś postrzegam to jako ponowne przedstawienie się sobie jako kobieta, już po korekcie płci. Coming out zawsze jest widziany jako jakieś wielkie "odkrycie", ale ja nigdy nie byłam "zakryta". Dziś wyjaśniam: Jestem transpłciową kobietą. Moje zaimki to: ona/jej. Nazywam się Tommy" napisała.

Tommy Dorfman: Sesja w "In Style"

Dorfman została gwiazdą okładkowej sesji magazyny "In Style". Aktorka pozuje w nich w strojach od  Michael Korsa oraz Prady. W rozmowie towarzyszącej sesji powiedziała, że w podjęciu decyzji pomógł jej fakt, że jest teraz w "bezpiecznym miejscu" zarówno pod względem zawodowym, jak i prywatnym. Otoczona jest osobami, które wspierają ją w jej przemianie. Tommy Dorfman spotyka się również z innymi osobami transpłciowymi.

Zobacz też:

Andrzej i Patrycja Sołtysikowie: 23 lata różnicy i wielka miłość!

Gwiazdy, które pobiły swoich bliskich. Zgotowały im piekło

Małgorzata Ostrowska-Królikowska wspomina zmarłego męża. Miała wtedy 20 lat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy