Matylda
Ocena
serialu
9
Super
Ocen: 173
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Matylda": Matylda i Boden dają się ponieść emocjom w nowym odcinku

“Matylda” to polski serial kostiumowy, który zadebiutował 10 marca 2024 roku na antenie TVP1. Akcja rozgrywa się w trudnych politycznie czasach zaborów po Powstaniu Styczniowym. Matylda Bilińska, 18-letnia córka zesłanego w głąb Rosji powstańca styczniowego, mimo ślubu z Michałem Rubinem, nie może zapomnieć o swojej miłości do Robert Bodena. Ich uczucie zostaje wystawione na próbę. Co wydarzy się w 8. odcinku serialu „Matylda”?

W 7. odcinku serialu “Matylda" emocje sięgają zenitu. Matylda, zmuszona przez okrutnego Rubina, decyduje się na ślub z Michałem, aby chronić rodzinę Różańskich. Tymczasem Boden, po otrzymaniu listu od Matyldy, załamuje się, nie zdążając do kościoła.

Matylda, zdruzgotana, rozważa nawet odebranie sobie życia. W tle rozgrywają się dramatyczne wydarzenia, takie jak brutalne badanie Matyldy przed ślubem, które ma potwierdzić jej czystość. Czy małżeństwo uszczęśliwi Michała i Matyldę? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w 8. odcinku serialu.

Reklama

"Matylda" odcinek 8 – streszczenie. Czy miłość Matyldy i Roberta Bodena zdoła przetrwać?

Matylda i Michał spędzają leniwy miodowy miesiąc w pałacu. Rubin obiecuje im podróż poślubną dopiero po zbiorach, a sam zamierza zabrać się razem z nimi. Izabella widzi, że Matylda nie jest szczęśliwa i domyśla się, że tęskni za Bodenem.

Robert Boden pogrąża się w marazmie. Adam, syn Różańskich, zastaje go w bardzo kiepskim stanie, bez Maciusia i Felicji. Próbuje postawić go do pionu. Natomiast Wicher oraz Zbych trafiają na targu na pośredników emigracyjnych. Wydaje się, że Wicher jest coraz bardziej skłonny posłuchać rad kompana i wyjechać z Brzeziny do Ameryki. Na razie chce, aby Ada pojechała razem z nim, na to jednak potrzebuje uzbierać sporo pieniędzy.

Matylda zaczyna się niecierpliwić i tracić wiarę w plan Michała. Kiedy mąż postanawia zabrać ją na konną przejażdżkę, Żabiński rusza w trop za nimi. Okazuje się, że trafiają razem do domu Bodena. Tam Michał zostawia Matyldę sam na sam z Robertem. Matylda jest zdecydowana oddać tego dnia dziewictwo swojemu ukochanemu. Boden jest czuły i delikatny, co podoba się Matyldzie.

Izabella wykorzystuje wyjazd Rubina z pałacu na kolejną schadzkę z Adamem. Ten romans nabiera tempa i zostaje skonsumowany na łonie natury. Izabella i Adam nie wiedzą, że ich także obserwuje Żabiński, który czai się za krzakami z lunetą. Rubin właśnie od niego dowiaduje się o romansie żony.

Helena i Witold zażywają nieco spokoju po uwolnieniu się od długów u Rubina. Niestety szybko dowiadują się od Aleksandry, że Sokołow kolejny raz przesuwa ślub, co jest zapowiedzią kolejnego skandalu towarzyskiego.

"Matylda" odcinek 8: gdzie i kiedy można go obejrzeć?

Wszystkie z 13 odcinków serialu "Matylda" można obejrzeć na platformie TVP VOD po wykupieniu dostępu do serwisu. Oprócz tego serial jest emitowany w każdą niedzielę na antenie telewizji TVP 1 o godzinie 20.20.

Premiera 8. odcinka "Matyldy" odbędzie się w 21 kwietnia 2024 o godz. 20.10 w TVP1. Powtórkę będzie można obejrzeć m.in. na kanale TVP1 w piątek 26 kwietnia o godz. 22.00.

Przeczytaj również:

"Na dobre i na złe": Odcinek 919. Zakochała się w starszym mężczyźnie

"Złoty chłopak" odc. 164, 165, 166, 167, 168. Kiedy i gdzie oglądać?

"Dziedzictwo" - ile zostało odcinków do końca tureckiego hitu?

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: popularne seriale | polskie seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy