Matylda
Ocena
serialu
9
Super
Ocen: 180
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Matylda": Próba honoru przed ołtarzem. Dramatyczny obrót w nowym odcinku

Serial "Matylda" emitowany jest w Telewizji Polskiej od 10 marca. Ta kostiumowa produkcja przenosi telewidzów do XIX-wiecznej Polski, w której walka o swoje prawa i miłość toczy się codziennie. Co przyniesie dalsza część historii? Przedstawiamy streszczenie siódmego odcinka "Matyldy".

"Matylda" opowiada historię osiemnastoletniej, tytułowej Matyldy Bilińskiej. Dziewczyna trafia do żeńskiej szkoły z internatem, ale nie dogaduje się z niej właścicielką. Zbuntowana nastolatka nie ma zamiaru się jej podporządkowywać i postanawia uciec. Po tym zamierza udać się do majątku ziemskiego, który należy do przyjaciół jej ojca, powstańca styczniowego.

Wydarzenia "Matyldy" rozgrywają się w XIX-wiecznej znajdującej się pod zaborami Polsce. Produkcja przedstawia więc cały przekrój warstw społecznych, poczynając od chłopów, a kończąc od arystokracji. W takich realiach młoda dziewczyna buntuje się przeciwko panującym porządkom, walcząc o swój honor i miłość.

Reklama

“Matylda”: Odcinek 7 – streszczenie

Boden po odnalezieniu syna stara się spędzać z nim bardzo dużo czasu. Helena idzie na spotkanie z Rubinem i chce z nim porozmawiać o ślubie Matyldy i Michała. Chce się upewnić, że nadal jest zainteresowany takim układem. Rubin ma jeden warunek, przyszła panna młoda ma zostać zbadana przez lekarza, który orzeknie, czy dziewczyna dochowała czystości przed ślubem.

Ada przyprowadza swoją matkę do doktora Bodena i podczas wizyty wręcza mu list od Matyldy. Czytając go, zdaje sobie sprawę, że jego uczucia przysporzyły ukochanej i jemu wiele kłopotów. Matylda zostaje przywieziona przez Helenę do pałacu Rubina. Przyszli młodzi protestują, jednak mimo tego doktor Schellman przeprowadza upokarzające, brutalne badanie. Lekarz używa eteru, aby uśpić Matyldę.

Po wszystkim Matylda zostaje w pałacu na noc. Może tam liczyć na wsparcie Michała i Izabelli Rubinowej. Rubin zaniepokojony jest brakiem informacji od Zachara, co się dzieje z Bilińskim. Z tego powodu chce przyspieszyć zaręczyny i ślub. Matylda błaga go, żeby zwolnił ją z wcześniej złożonej przysięgi, jednak mężczyzna nie chce tego słuchać. Michałowi jest wstyd i przeprasza ją za zachowanie ojca.

Wicher rozpoczyna odbudowę domu matki Ady. Przy pracy pomaga mu Zbych, który opowiada o tym, jaki dobrobyt czeka na chłopów w Ameryce. W tym samym czasie Boden zostaje niespodziewanie odwiedzony przez Adama. Mężczyzna wszedł przy okazji, gdy szedł na spotkanie z Izabellą.

Aleksandra otrzymuje list od Sokołowa z przeprosinami. Według Heleny to niewystarczające. Izabella za to przekazuje do Matyldy list od Bodena. Mężczyzna zrywa z nią. Dziewczyna jest w szoku i postanawia targnąć się na swoje życie, rzucające się do rzeki w nocy. Przed śmiercią ratuje ją Michał.

Gdy Matylda zaczyna lepiej się czuć, Michał informuje ją, że jej ojciec życie. Opowiada jej o planie, który przygotował dla nich. Przyszła panna młoda potwierdza Helenie i Rubinowi, że weźmie ślub z Michałem. O tym samym informuje Bodena w liście, który miałby zapobiec temu wydarzeniu. Lekarz natomiast nic sobie nie robi z tej wiadomości.

Matylda i Michał biorą ślub. Choć para młoda powinna się cieszyć, oboje czują się nieszczęśliwi i to widać.

“Matylda”: odcinek 7. Kiedy i gdzie oglądać?

Siódmy odcinek "Matyldy" będzie można oglądać w niedzielę 14 kwietnia. Emisja rozpocznie się o godzinie 20:20 na antenie TVP1. Poprzednie odcinki serialu "Matylda" dostępne są na platformie TVP VOD.

Po więcej informacji i newsów dotyczących seriali i kulis ich powstawania zapraszamy na naszego Facebooka oraz Instagrama Świat Seriali.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: streszczenie odcinków | TVP1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy