"Matylda" odc. 6. Boden stara się odnaleźć Macieja. Ada zostaje porwana

Widzowie Telewizji Polskiej w ostatnim czasie nie mogą narzekać na nudę. Najnowszy serial kostiumowy produkcji TVP "Matylda" zdobył już uznanie pierwszych fanów. Nadrób zaległości i sprawdź streszczenie szóstego odcinka serialu. Przekonaj się, czy ślub Matyldy i Bodena dojdzie wreszcie do skutku.

Serial "Matylda" opowiada o losach zbuntowanej córki powstańca styczniowego, Matyldy. Młoda szlachcianka nie może pogodzić się z obecnym stanem świata, przez co walczy z utartymi regułami i konwenansami. Serial przenosi nas do Polski pod zaborami, w której bohaterowie starają się radzić sobie z trudną rzeczywistością. Emigracja zarobkowa, współpraca z zaborcą, a w końcu walka o emancypację kobiet — serial "Matylda" porusza i trzyma w napięciu przez cały czas. Dowiedz się, co wydarzyło się w najnowszym odcinku.

"Matylda" odc. 6 - streszczenie odcinka

Informacja o zaginięciu Maciusia, syna doktora, przerywa ślub Matyldy i Bodena. Boden przekonany, że za wszystkim stoi Rubin, zgłasza sprawę w cyrkule. Szef policji jednak nie współpracuje i nie wierzy w jego słowa. Wkrótce okazuje się, że został przekupiony przez Żabińskiego, człowieka Maurycego.

Reklama

Helena zaczyna się niepokoić. Obawia się, że odwołany ślub skompromitował ją i Bodena, przez co oferta Rubina nie będzie już aktualna.  

Rubin nie może pogodzić się z faktem, że Ada zgodziła się zostać świadkową na ślubie pary. Planuje się na niej zemścić. Niedługo potem chata Alojzowej staje cała w płomieniach, a Ada i jej matka tracą swój cały majątek. Dobrą wolą wykazuje się Wicher, który przygarnia kobiety pod swój dach i z miejsca organizuje zbiórkę drewna na nowy dom.

Wicher wraz z pozostałymi chłopami z folwarku ruszają do lasu po drewno. Okazuje się, że czekają tam na nich ludzie Rubina, którzy ogłaszają zakaz zabierania drewna z lasu. Zbulwersowany Wicher pisze skargę do sądu w Lublinie. Nie zamierza się dać za wygraną i ponownie udaje się do lasu. Tym razem kiedy ludzie Rubina stają im na drodze, nie poddają się. Wywiązuje się bójka, w której Wicher zostaje poważnie ranny. Drewno zostaje zarekwirowane, a Żabiński zamyka Adę w pałacowym lochu.

Żona Rubina, Izabela podsłuchuje rozmowę męża z lokajem. Decyduje się poinformować o tym Bodena, który od razu rusza do działania. Udaje się do miejsca, w którym ma znajdować się jego syn.

"Matylda" odc. 6 - gdzie i kiedy oglądać?

Serial "Matylda" można oglądać na antenie TVP 1 w każdą niedzielę o godzinie 20:20. Odcinek 6. serialu będzie można zobaczyć już 7 kwietnia.

Wszystkie wyświetlone do tej pory odcinki można również obejrzeć na platformie streamingowej TVP VOD.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: streszczenie serialu | TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy