Matylda
Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 188
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Finał "Matyldy": Emocje sięgnęły zenitu – co ukrywa Matylda?

Serial "Matylda" to polska produkcja kostiumowa, która opowiada o losach 17-letniej Matyldy Bilińskiej - córki zesłanego w głąb Rosji powstańca styczniowego. Tuż po tym, gdy została wydalona z pensji, ucieka do Brzeziny na Lubelszczyźnie, gdzie zmaga się z niesprawiedliwością i szantażem ze strony lichwiarza Rubina. Od początku emisji, czyli od 10 marca 2024 roku, serial cieszy się niesłabnącą popularnością, ze średnią widownią, która wynosi 1,8 milionów widzów. Co wydarzy się w 13., finałowym odcinku serialu?

dwunastym odcinku serialu "Matylda" emocje sięgnęły zenitu. Rubin, po porwaniu Matyldy, ukrył ją z dala od Brzeziny, a Żabiński miał za zadanie pilnować jej każdego ruchu. Matylda jednak zdołała uciec i znalazła schronienie u Ważkowej, która zaoferowała jej pomoc. To jednak nie koniec trudnych doświadczeń Bilińskiej. W finałowym odcinku serialu “Matylda" Boden odkryje szokujący sekret Matyldy, a Tadeusz Biliński stoczy ostateczną walkę z Rubinem. Czy Maurycy poniesie konsekwencje swoich czynów? Wyjawiamy, co wydarzy się w 13. odcinku serialu.

Reklama

"Matylda": odcinek 13 – streszczenie: Tadeusz Biliński i Rubin stoczą walkę na śmierć i życie

Rubin zaczyna tracić wpływy i pozycję, którą zyskał dzięki swoim bezwzględnym czynom. Izabela, z pomocą Adama Różańskiego, po raz kolejny postanawia uciec od męża razem z córką. Poszukiwany listem gończym Tadeusz Biliński ukrywa się w lesie. Za schwytanie mężczyzny wyznaczono wysoką nagrodę. Tymczasem stan Matyldy zaczął się pogarszać. Robert domyśla się, że mogą to być objawy ciąży, ale Bilińska odmawia rozmowy na ten temat.

Ada wraca do pracy w posiadłości Różańskich. Dziewczyna otrzymuje list od Wichra, w którym mężczyzna informuje ją o swoim planie wyjazdu do Ameryki. Aleksandra wreszcie weźmie wielokrotnie przekładany ślub z Sokołowem. Wśród gości weselnych zabraknie Adama i Izabeli, którzy wyjechali do Warszawy. Wściekły z zazdrości Rubin planuje na nich zasadzkę.

Zobacz również: Obsada serialu "Matylda". Aktorzy występujący w serialu

Matylda wyznaje Robertowi, że jest w ciąży, ale on nie jest ojcem dziecka. Boden reaguje na tę wiadomość bardzo emocjonalnie. Załamana Matylda postanawia wyjechać z Brzeziny. Gdy Boden uświadamia sobie, że Bilińska mogła paść ofiarą gwałtu, natychmiast rusza na jej poszukiwania. Znajduje ją na stacji w Lublinie i prosi o wybaczenie.

Matylda za sprawą opowieści Wandy pozna wreszcie prawdziwą historię, dotyczącą sporu pomiędzy jej rodzicami, Tadeuszem i Wandą, a Maurycym Rubinem.

Rubin uprowadza Adama Różańskiego i swoją żonę. Biliński, zauważając pędzący powóz Maurycego, ruszy naprzeciw nieprzyjacielowi. W lesie wywiązuje się walka, w której przypadkowy strzał trafia Izabelę. Adam każe wezwać do niej Bodena. Pomiędzy Bilińskim a Rubinem rozpoczyna się walka na śmierć i życie...

"Matylda" – odcinek 13: gdzie i kiedy oglądać?

Ostatni, 13. odcinek serialu "Matylda" zostanie wyemitowany na antenie telewizji TVP 1 w niedzielę 26 maja 2024 roku o godzinie 20.20. Finał produkcji pełen emocji i zwrotów akcji rozstrzygnie losy bohaterów i dostarczy odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeśli przegapisz telewizyjną premierę, cały serial jest również dostępny na platformie TVP VOD.

Czy pojawi się drugi sezon serialu? Odpowiedzi na to pytanie wciąż jeszcze nie znamy. Po więcej informacji i newsów dotyczących seriali i kulis ich powstawania zapraszamy na naszego Facebooka oraz Instagrama Świat Seriali.

Przeczytaj również:

"Pierwsza miłość" odc. 3820-3822 – streszczenie. Co się wydarzy w serialu?

"Akacjowa 38": Odc. 381-385. Streszczenie odcinków. Gdzie oglądać?

"Na dobre i na złe": Odcinek 922. Przyłapany na gorącym uczynku! Tadek zostanie oskarżony o romans

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: seriale | polskie seriale | popularne seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy