Matylda
Ocena
serialu
9
Super
Ocen: 173
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Matylda": Matylda ucieka z klatki Rubina. Dochodzi do wzruszającego spotkania

Serial "Matylda” to polska produkcja, która od 10 marca gości w Telewizji Polskiej. Razem z nią widzowie mogą się przenieść w czasy XIX-wiecznej Polski, gdzie codziennością jest walka o swoje prawa i miłość. Co przyniesie kolejny epizod? Przedstawiamy streszczenie dwunastego odcinka "Matyldy”.

"Matylda" to serial przedstawiający historie osiemnastoletniej Matyldy Bilińskiej. Dziewczyna trafiła do żeńskiej szkoły z internatem, jednak ma problemy z podporządkowaniem się właścicielce pensji. Nastolatka postanawia się zbuntować i uciec. Po opuszczeniu szkoły planuje zamieszkać w majątku ziemskim, który należy do przyjaciół jej ojca, uczestnika powstania styczniowego.

Serial "Matylda" rozgrywa się w realiach XIX-wiecznej Polski, znajdującej się pod zaborami. W produkcji można obserwować cały przekrój warstw społecznych, poczynając od chłopów, a kończąc na arystokracji. Nastolatka buntuje się przeciwko panującym w nim porządkom i postanawia walczyć o swój honor i miłość.

Reklama

“Matylda”: odcinek 12 – streszczenie

Matylda zostaje porwana przez Rubina. Mężczyzna ukrywa ją daleko od Brzezin w drewnianej klatce i zleca pilnowanie jej Żabińskiemu. Do pomocy przyprowadza do niego Kozaków Zachara. Robert Boden mimo tego stara się odnaleźć ukochaną. Gdy odnajduje doktora Schellmana, stara się wyciągnąć od niego jak najwięcej informacji.

Do rodzinnego dworu Adam sprowadza Izabellę z Urszulką. Helena nie jest zadowolona z tego stanu rzeczy. Różański chce wyjechać z ukochaną do Warszawy lub Petersburga. O ucieczce kobiety dowiaduje się jednak Rubin. Wściekły mężczyzna zjawia się w rezydencji Różańskich. Izabella dla dobra córki decyduje się wrócić do męża.

Matylda, choć jest uwięziona, to nie traci czujności. Sprytnej dziewczynie udaje się przechytrzyć Żabińskiego, dzięki czemu ucieka z kryjówki. Nastolatka kieruje się do pałacu Ważkowej, przez co czeka ją długa droga. Dociera zupełnie wycieńczona. Arystokratka decyduje się pomóc Matyldzie i dowiaduje się o jej sekrecie. Mimo wszystko obiecuje zachować dyskrecję.

Tadeusz, Witold, Adam i Robert ponownie wybierają się do pałacu Rubina. Gdy tam docierają, spotykają Wichra, który planuje zemścić się na Rubinie za to, co zrobił Adzie. Grupa mężczyzn rodziela się, Witold z Adamem mają przeszukać pałac, natomiast Wicher, Tadeusz i Robert mają odnaleźć Rubina.

Witold schodzi do piwnicy pałacu. Tam odnajduje Wandę Bilińską, którą postanawia uwolnić. Adam za to próbuje przekonać Izabellę, aby uciekła na dobre od bezlitosnego męża. Jego starania są daremne.

Rubin zostaje złapany przez mężczyzn w lesie. Razem z nim znajdują też Żabińskiego. Między nimi dochodzi do starcia. Polała się krew, a Żabiński zostaje zabity. Rubin i Wicher są ranni. Maurycy w ostatniej chwili ucieka przed zemstą Bilińskiego. Ada każe uciekać Wichrowi, gdyż boi się, że będzie musiał odpowiedzieć za to, co zrobił.

W domu Różańskich dochodzi do wyjątkowego spotkania. Po latach rozłąki Matylda spotyka się ze swoją matką Wandą i ojcem Tadeuszem.

“Matylda” odcinek 12. Kiedy i gdzie oglądać?

Dwunasty odcinek "Matyldy" będzie można obejrzeć 19 maja. Epizod zostanie wyemitowany o godzinie 20:20 na antenie TVP1. Poprzednie odcinki serialu dostępne są na platformie TVP VOD.

Po więcej informacji i newsów dotyczących seriali i kulis ich powstawania zapraszamy na naszego Facebooka oraz Instagrama Świat Seriali.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: TVP1 | streszczenie odcinków
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy