Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 6985
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Taurean Blacque nie żyje. Serialowy detektyw zmarł w wieku 82 lat

Taurean Blacque, uwielbiany za rolę detektywa Neala Washingtona w serialu "Posterunek przy Hill Street", zmarł. W wieku 82 lat odszedł w Atlancie po krótkiej chorobie, a o śmierci poinformował jego syn, Rodney.

Taurean Blacque urodził się 10 maja 1940 roku w Newark, New Jersey w Stanach Zjednoczonych. Był aktorem telewizyjnym i teatralnym, najbardziej znanym z roli detektywa Neala Washingtona w serialu "Posterunek przy Hill Street". 

Aktor urodził się jako Herbert Middleton Jr. Zmienił swoje imię ze względu na znak zodiaku (Byk - ang. Taurus).

Taurean Blacque: Kariera

Pierwsze kroki w aktorstwie stawiał w połowie lat 70. w nowojorskiej firmie Negro Ensemble Company, gdzie zdobywał popularność na deskach teatru. Wkrótce Taurean Blacque otrzymał epizodyczne role w serialach telewizyjnych, takich jak "Sanford and syn", "Good Times", "What's Happening!!", "The Bob Newhart Show" i "Taxi". Oprócz roli w "Posterunek przy Hill Street", zagrał także innego policjanta w 1996 roku w dwóch sezonach w serialu "Savannah".

Reklama

Przez wszystkie siedem sezonów popularnego serialu policyjnego "Posterunek przy Hill Street" Taurean Blacque grał u boku Michaela Warrena, Daniela J. Travanti, Charlesa Haida, Michaela Conrada i Bruce'a Weitza. Produkcja była emitowana w latach 1981-1987 i przyniosła Blacque'owi nominację do nagrody Emmy dla najlepszego aktora drugoplanowego w serialu dramatycznym w 1982 roku. 

Taurean Blacque grał postać, która była szanowanym, ale surowym detektywem, znanym z charakterystycznej wykałaczki i czapki. Mężczyzna był jednym z dziesięciu stałych aktorów, którzy regularnie pojawiali się w serialu.

Aktor kontynuował swoje występy w telewizji. W latach 1989-90 zagrał postać Henry'ego Marshalla w telenoweli NBC "Pokolenia". Następnie występował w teatrze. Wśród jego znaczących ról jest postać Jamesa Baldwina w "The Amen Corner" u boku Carol Mitchell-Leon, Elizabeth Omilami i Crystal Fox.

Taurean Blacque: Życie prywatne

Taurean Blacque początkowo został poproszony o pełnienie funkcji rzecznika Urzędu Adopcyjnego Hrabstwa Los Angeles, chociaż w tym czasie nie miał jeszcze adopcyjnych dzieci. Chciał podjąć się adopcji, lecz, jak twierdził, powiedziano mu, że nie jest uprawniony, ponieważ był wówczas singlem. Naciskał jednak, aby to doszło do skutku i ostatecznie adoptował jedenaście dzieci. Miał także dwóch biologicznych synów. Jeden z synów zmarł przed nim.

W 1989 roku został poproszony przez prezydenta George'a H.W. Busha o pełnienie funkcji krajowego rzecznika adopcji. Ponoć Taurean Blacque był chrześcijaninem i wiara wpłynęła na jego pragnienie zaangażowania się w adopcję.

Zobacz też:

David Hasselhoff: Bożyszcze kobiet, król internetu i upadły gwiazdor

Michael Landon: Los okrutnie doświadczył legendarnego aktora

Bohdan Łazuka: Jego ukochana zabiła się z miłości do innego mężczyzny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL