Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 8402
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Pierce Brosnan: Aktor przeżył dwie wielkie tragedie

Gdy ponad 25 lat temu Pierce Brosnan wcielił się w Jamesa Bonda, świat oszalał na jego punkcie. Chociaż miał już na swoim kocie występy w popularnych produkcjach, to dopiero rola agenta 007 zrobiła z niego prawdziwego gwiazdora. Niebieskooki Irlandczyk na ekranie rozkochiwał w sobie kobiety. Prywatnie znany jest ze swojej wierności oraz oddania. Związany był z m.in. z Cassandrą Harris. Niestety, ich szczęście zostało przerwane przez tragiczną śmierć aktorki.

Dziewczyna Bonda usidliła agenta 007

Zanim Brosnan na długo przed tym jak zdobył licencję na zabijanie, rozkochał w sobie dziewczynę Bonda z filmu "Wszystko dla twoich oczu". Para poznała się w 1977 roku. Pomogła im w tym przyjaciółka aktora, która mieszkała razem z Cassandrą. Aktorka rozstała się właśnie z producentem Dermotem Harrisem, z którym miała dwójkę dzieci - Charlotte i Christophera.

Para wzięła ślub w grudniu 1980 roku. Zamieszkali razem z dziećmi aktorki z poprzedniego małżeństwa. Trzy lata później na świecie pojawił się syn aktorów, Sean. W 1986 roku zmarł Harris. Z czasem Brosnan stał się dla Charlotte i Christophera ojcem. "Kliknęliśmy jako rodzina. Najpierw byłem Pierce’em, potem stałem się tatą Pierce’em, a następnie ojcem. Charlotte i Chris byli dla mnie wyjątkowi" - mówił aktor. 

Reklama

"Syn": Pierce Brosnan powraca na mały ekran

Cztery lata walki


Rok po śmierci Dermonta Harrisa na rodzinę Brosnana spadła kolejna tragedia. U Cassandry zdiagnozowano nowotwór. Nie był to mały guzek. "Rak pochłonął moją żonę" - wspominał po latach ekranowy Bond. Aktor początkowo się załamał. Szybko zrozumiał jednak, że musi być silny dla swojej żony oraz dzieci. Podjęli walkę z nierównym przeciwnikiem.

Po czterech latach walki z chorobą, w wieku 43 lat, Cassandra zmarła, dwa dni przed Bożym Narodzeniem 1991 roku. Pierce Brosnan został sam z trójką dzieci. Aktor przejął rolę ojca również dla dzieci zmarłej ukochanej, które przyjęły jego nazwisko. Cztery miesiące po śmierci ukochanej udzielił przejmującego wywiadu, w którym stwierdził: "Jest w tym jakieś niesamowite okrucieństwo. Po raz pierwszy doświadczam żałoby i jest to przytłaczające". Stracił nie tylko żonę, ale również najbliższą przyjaciółkę. W późniejszych rozmowach podkreślał, że swoją karierę zawdzięcza właśnie Cassandrze. 

Aktorka i komiczka Kathy Griffin ujawniła, że choruje raka płuc

Nowa miłość


Trzy lata po śmierci żony aktor poznał dziennikarkę Keely Shaye Smith. Kobieta pracowała wtedy dla E!Entertaintment i miała przeprowadzić wywiad z Brosnanem. Od tej rozmowy wszystko się zaczęło. Para wzięła ślub siedem lat później. W 1997 roku urodziło się ich pierwsze dziecko - Dylan. Cztery lata później małżeństwo powitało na świecie drugiego syna, Parisa. Od tamtej pory pozostają jedną z najwierniejszych par Hollywood. Mimo nieprzychylności, a czasami nawet czystej złośliwości ze strony mediów, od 25 lat są szczęśliwym małżeństwem.

Za każdym razem, kiedy w mediach pojawia się ich wspólne zdjęcie, pod adresem pary, w szczególności Keely, kierowane są nieprzychylne komentarze. Dziennikarka po ciąży nieco przytyła i wagi nie udało jej się zrzucić. Internauci są więc przekonani, że Brosnan rzuci żonę dla młodszej i chudszej, czy też doradzają Smith pójście na siłownię.

Zbyt brzydcy partnerzy gwiazd? Wylewa się na nich hejt

Tragedia po tragedii


Niestety, mimo znalezienia nowej miłości, los nie był łaskawy dla rodziny irlandzkiego aktora. Kilka lat po śmieci pierwszej żony przysposobiony syn aktora zaczął sprawiać duże problemy. Christopher uzależnił się od narkotyków i nie potrafił, mimo pomocy ojczyma, ułożyć sobie życia. Brosnan pomógł synowi znaleźć pracę - Christopher pełnił funkcję asystenta reżysera przy filmach, w których Brosnan zagrał główną rolę (m.in. "Afera Thomasa Crowna"). Jednak jego uzależnienie od heroiny i brak chęci do zerwania z  nałogiem negatywnie wpłynęło na relację Christophera i Pierce’a.

Jak donosiły media, mężczyźni nie rozmawiali ze sobą od 2006 roku. Christopher zapadł się pod ziemię. Brytyjscy fotoreporterzy wypatrzyli go dopiero w 2019 roku na jednej z londyńskich ulic. Mężczyzna był w bardzo złym stanie - niechlujnie ubrany, zaniedbany. Na jego rękach były widoczne blizny i ślady po przypaleniach od papierosów. Obecnie nie wiadomo, co się z nim dzieje. 

Upadek dziecięcego aktora. Shaun Weiss wyjdzie na prostą?

Rak odebrał kolejną osobę


W 2013 roku zmarła Charlotte Brosnan. Kobieta od kilku lat, podobnie jak matka, walczyła z rakiem jajnika. W ostatnich chwilach życia otoczona była przez najbliższych. "28 czerwca o godzinie 14 moja kochana córka Charlotte Emily przeszła do życia wiecznego. Odeszła w obecności męża Alexa, dzieci Isabelli i Lucasa oraz braci Christophera i Seana. Charlotte walczyła z rakiem z wdziękiem i pokorą, odwagą i godnością. Nasze serca są ciężkie po stracie naszej pięknej kochanej dziewczynki. Modlimy się za nią i o to, aby lekarstwo na tę nieszczęsną chorobę było na wyciągnięcie ręki" - napisał w oświadczeniu aktor. 

Charlotte Brosnan dwa tygodnie przed śmiercią wzięła ślub. Świadoma nieuchronnego końca córka aktora postanowiła oficjalnie związać się ze swoim partnerem i 14 czerwca, w obecności rodziny, poślubiła w Londynie swego ukochanego. Kobieta osierociła dwoje dzieci. Pierce Brosnan ogromnie przeżył śmierć córki. Co roku na swoim Instagramie, w rocznice urodzin Charlotte i Cassandry, zamieszcza zdjęcia i życzenia dla zmarłych kobiet. Dopiero po latach przyznał, że długo nie mógł poradzić sobie z odejściem ukochanych i zmagał się z depresją. 

ZOBACZ TEŻ: Pamiętamy ją jako Alinę z "Miodowych lat". Agnieszka Pilaszewska pokazała się bez makijażu!
swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy