Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 6985
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Carmen Silvera: Mija 20 lat od śmierci gwiazdy "'Allo 'Allo"

Historia małego miasteczka i kawiarni René Artois (Gorden Kaye) we Francji przedstawiona w brytyjskim serialu komediowym "Allo' Allo" przez lata przyciągała wiernych widzów. Popularność produkcji sprawiła, że finalnie zrealizowano 84 odcinki serialu, wersję sceniczną "'Allo 'Allo" oraz "Powrót ‘Allo 'Allo" (2007 rok). W kultowej już produkcji w rolę Edith Artois - żonę René i współwłaścicielkę kawiarni wcieliła się Carmen Silvera. Dzięki tej kreacji widzowie zapamiętali ją na zawsze.

Carmen Silvera: Uniknęła śmierci

Silvera urodziła się 2 czerwca 1922 roku w Toronto. Szybko jednak przeniosła się z rodzicami do rodzinnej Anglii i to właśnie tam spędziła dzieciństwo. Beztroskie chwile Carmen przerwał wybuch I Wojny Światowej. Jak wspominała po latach, cudem uniknęła wówczas śmierci. Jako nastolatka, wraz z grupą innych dzieci, miała zostać ewakuowana na statku do Montrealu. W ostatniej chwili jednak skierowano ją na inny statek. Ten, którym miała pierwotnie płynąć, został zatopiony, a 350 przewożonych nim dzieci utonęło.

Carmen Silvera: Kariera

Podczas pobytu w Kanadzie, Silvera zaczęła pobierać lekcje baletu, a tuż po powrocie do Wielkiej Brytanii zapisała się do London Academy of Music and Dramatic Art.  Swoją karierę rozpoczęła od występów na deskach teatralnych, szybko jednak odkryła, że najlepiej sprawdzi się przed kamerą. Na małym ekranie zadebiutowała w 1961 roku w odcinku "Emergency-Ward 10".

Reklama

Pierwszą dużą rolę otrzymała dwa lata później. Aktorka wcieliła się wówczas w Camillę Hope - bohaterkę serialu "Compact". Od tej pory pojawiała się na ekranie regularnie, zwykle występując w produkcjach telewizyjnych. Wystąpiła m.in. w "Sergeant Cork", "The Newcomers", "Two Women", "Doktor Who", "Lillie" czy "Play for Today". Prawdziwy przełom w jej karierze nastąpił jednak dopiero w 1982 roku. 60-letnia Silvera otrzymała jedną z głównych ról w brytyjskim serialu komediowym "Allo ‘Allo!" i podbiła serca widzów.

Carmen Silvera: Życie prywatne

W 1949 roku aktorka wyszła za mąż za Johna Cunliffe'a, aktora, którego poznała w jednym z teatrów. Szybko okazało się, że Silvera spodziewa się dziecka. Radość małżonków nie trwała jednak długo ze względu na poronienie. Wydarzenie to tak mocno wstrząsnęło gwiazdą, że poprosiła męża o rozwód. Do końca nie przebolała tej tragedii i już nigdy więcej nie zdecydowała się na ślub ani dziecko.

Tuż przed swoimi 80. urodzinami, aktorka usłyszała, że ma raka płuc, a lekarze dawali jej trzy miesiące życia. Silvera postanowiła, że nie podda się leczeniu i nie poświęci ostatnich chwil na chemioterapię. Gwiazda zmarła cztery miesiące po tym, jak wykryto u niej chorobę. Carmen Silvera odeszła 3 sierpnia 2002 roku w wieku 80 lat.

Zobacz też:

Marta Chodorowska przez rolę w "M jak miłość" otrzymuje nieprzyjemne komentarze?!
Iwona Katarzyna Pawlak: Co się z nią stało?
Gwiazdor "Klanu" Jakub Tolak mieszka w samochodzie!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL