Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 9419
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Andrzej Kopiczyński: Jak wygląda grób aktora sześć lat jego po śmierci?

"Dzieją się rzeczy obrzydliwe" - tak córka Andrzeja Kopiczyńskiego komentowała kilka lat temu zamieszanie wokół grobu odtwórcy roli "Czterdziestolatka". Jak sześć lat po śmierci aktora wygląda jego miejsce spoczynku?

Andrzej Kopiczyński przez długi czas zmagał się z chorobą Alzheimera. Przebywał specjalistycznym ośrodku zajmującym się osobami z chorobą otępienną. 

Niezapomniany inżynier Karwowski z "Czterdziestolatka" nie poznawał nawet najbliższych. Stan zdrowia Andrzeja Kopiczyńskiego pogarszał się z każdym dniem, a chwile, kiedy na moment odzyskiwał pamięć, zdarzały się bardzo rzadko. Na domiar złego aktor miał poważne problemy z sercem i niemal całkowicie stracił słuch...

Reklama

Po raz ostatni Andrzej Kopiczyński pojawił się publicznie w lipcu 2015 roku na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, by odsłonić odcisk swej dłoni na słynnej Promenadzie Gwiazd.

Zmarł 12 października 2016 roku. Miał 82 lata.

Zamieszanie wokół grobu Andrzeja Kopiczyńskiego. "Dzieją się rzeczy obrzydliwe"

Andrzej Kopiczyński spoczął na warszawskich Powązkach. Do niedawna jego mogiła szokowała swoim skromnym wyglądem. Córka zmarłego aktora twierdziła, że nie jest w stanie zająć się formalnościami i innymi obowiązkami związanymi z utrzymaniem grobu.

"Dzieją się rzeczy obrzydliwe. Przy czym kompletnie niezgodne z prawdą, wyssane z palca" - komentowała rozmowie z Wirtualną Polską córka aktora Katarzyna Kopiczyńska. "To jest grób, którym ja się zajmuję od samego początku. Nawet jeżeli nie był zrobiony, to zawsze były znicze, zawsze były kwiaty, zawsze przychodziłam z dziećmi" - mówiła córka aktora. 

Pomocną dłoń w jej kierunku wyciągnął minister kultury Piotr Gliński, który zaproponował, że zapłaci za nowy nagrobek. Córka Kopiczyńskiego nie chciała się na to zgodzić. W końcu jednak w 2021 roku udało się postawić zasłużonemu aktorowi piękną mogiłę.

"Zdania na temat nagrobka są podzielone, córka aktora trzy lata temu powiedziała jednemu z tabloidów: 'Mój tata byłby dużo bardziej zadowolony z takiego naturalnego, trochę siermiężnego, prostego nagrobka niż wielkiego, wykonanego z przepychem, pomnika'. I to niech będzie podsumowanie wszelakich dyskusji na temat wyboru nagrobka" - podkreślają autorzy instagramowego profilu "Zasłużyli na pamięć", gdzie znalazło się aktualne zdjęcie grobu Andrzeja Kopiczyńskiego.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Kopiczyński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy