Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 6985
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Agata Siecińska: Zasłynęła dzięki "Stawiam na Tolka Banana". Co robi dziś?

W kultowym serialu "Stawiam na Tolka Banana" grała Kariokę i dowodziła bandą chłopaków z warszawskiej Pragi. Dzięki tej roli szybko zdobyła popularność i podbiła serca polskich widzów. Nagle postanowiła wycofać się ze świata aktorskiego i zająć zupełnie czymś innym. Co dzisiaj robi Agata Siecińska z serialu "Stawiam na Tolka Banana"?

Agata Siecińska urodziła się 6 listopada 1960 roku. W jej domu od zawsze gościła sztuka. Jej mama była aktorką, a ojciec scenografem. Siecińska nie planowała zostać aktorką. Od dziecka uwielbiała malować i z tym chciała związać swoją przyszłość. 

Agata Siecińska w "Stawiam na Tolka Banana"

Do kultowego dzisiaj serialu trafiła przez przypadek. Asystent reżysera "Tolka" zauważył ją na plaży podczas wakacyjnego wypoczynku.

Prace na planie trwały trzy miesiące. Młoda aktorka i jej koledzy, Andrzej Kowalewicz (Cygan), Sergiusz Lach (Filipek), Filip Łobodziński (Julek) oraz Henryk Gołębiewski (Cegiełka), zostali zwolnieni z zajęć szkolnych. Wielu rówieśników zazdrościło jej ciekawej roli i dodatkowych wakacji od szkoły. Ona patrzyła na to zupełnie inaczej. 

Reklama

Po planie zdjęciowym czekały na nią kolejne zajęcia.

Mocno przeżyła telewizyjną premierę serialu. Okazało się, że chociaż zagrała Kariokę, to bohaterka wcale nie mówi jej głosem. Akurat gdy nadszedł czas nagrywania postsynchronów (dialogi, które nagrywa się w warunkach studyjnych i nakłada na te, które nagrano na planie), Siecińska złamała nogę i nie mogła pracować na stojąco. A właśnie tylko w takiej pozycji można rejestrować dialogi. W związku z tym musiała zastąpić ją... żona reżysera, Joanna Jędryka.

Fanom serialu to nie przeszkadzało. Dziewczyny chciały być jak ona, chłopcy podkochiwali się w uroczym herszcie bandy. 

Agata Siecińska: W serialu byli przyjaciółmi, a w prawdziwym życiu?

Aktorka przyznała, że w rzeczywistości nie utrzymywała zbyt dużych kontaktów towarzyskich z kolegami z planu, z którymi w serialu była w bliskich relacjach.

Jacek Zejdler, w którym podkochiwało się mnóstwo fanek, chciał umówić się z 12-letnią wówczas Agatą Siecińską, lecz to wprawiło ją w zakłopotanie.

Ponoć ostatecznie banda z serialu straciła kontakt zaraz po zakończeniu pracy na planie.

Agata Siecińska: Przykre doświadczenia przez nagłą popularność

Niestety popularność przyniosła za sobą również przykre doświadczenia. Po powrocie do szkoły musiała uodpornić się na złośliwości ze stronny innych dzieci. 

Gorzej było po roli w filmie "Koniec wakacji". Zagrała w nim Elżbietę, zakochaną nastolatkę. Ta postać nie zyskała sympatii widzów. 

Agata Siecińska: Krótka, lecz intensywna kariera

W 1975 roku Agata Siecińska zagrała w filmie "Doktor Judym". To była jej ostatnia rola. Zamiast studiów aktorskich, wybrała malarstwo na warszawskiej ASP. 

Po latach stwierdziła, że ma skłonności do wyboru toksycznych mężczyzn. Podczas studiów przeżyła ogromny zawód miłosny. Po ogłoszeniu stanu wojennego wyemigrowała do Francji. Z początku układało się jej różnie. Była kwiaciarką, kelnerką, ale kontynuowała szkołę - studia na wydziale grafiki Akademii Sztuk Pięknych. Ukończyła ją z wyróżnieniem. 

Agata Siecińska: Co robi dziś?

Obecnie 61-latka dalej mieszka we Francji, jest profesjonalną artystką. Swoje obrazy, jak sama mówi nietypowe, bo bardzo duże i związane z trudną tematyką społeczną, sprzedaje sporadycznie. Jeden z nich kupiła siostra Jodie Foster. Pobyt w Paryżu określa jako szkołę życia, która ją ukształtowała. Jest związana z właścicielem galerii sztuki Les Singuliers - Fredericiem Roulette, z którym ma dwójkę dzieci. 

Zobacz też:

Mariusz Dmochowski: Od partyjniaka do opozycjonisty

Pola Raksa nie nadawała się na żonę! Przyznała to wiele lat po... rozwodzie

Bohdan Łazuka: Jego ukochana zabiła się z miłości do innego mężczyzny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL