Korona Królów

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 3737
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Korona Królów. Jagiellonowie": Odcinek 13. Jagiełło wysyła poselstwo do Papieża

W 13. odcinku serialu "Korona Królów. Jagiellonowie" (emisja w poniedziałek 30 stycznia) Jagiełło chce wysłać wojsko na Litwe, ale Mikołaj Trąba (Radosław Pazura) doradza działania dyplomatyczne - trzeba wysłać poselstwo do Papieża, poskarżyć się na Zakon i ujawnić jego okrucieństwa.

"Korona Królów. Jagiellonowie": Odcinek 13. Na Wawelu szczury i sypiące się ściany

W 13. odcinku serialu "Korona Królów. Jagiellonowie" na Wawelu szczury i sypiące się ściany. Królowa Anna (Milena Staszuk)  planuje więc remont. Chce, aby zamek był piękny. W czasie porządków odnaleziony zostaje pergamin napisany ręka Jadwigi Andegaweńskiej.  "Wszystko do mnie należy, a jednak nic tu nie jest moje" - pisała królowa.

"Korona Królow. Jagiellonowie": Odcinek 13. Wyrusza poselstwo do Papieża

Jagiełło (Sebastian Skoczeń)  ma ważniejsze sprawy na głowie. Krzyżacy i Świdrygiełło spalili  Merecz i uprowadzili 3 tysiące ludzi i ponad stu bojarów. Jagiełło chce wysłać wojsko na Litwe, ale Mikołaj Trąba  (Radosław Pazura) doradza działania dyplomatyczne - trzeba wysłać poselstwo do Papieża, poskarżyć się na Zakon i ujawnić jego okrucieństwa.

Reklama

Ruszają dwa poselstwa. Jedno prawdziwe z Janem Isnerem  (Łukasz Lewandowski) i Janem Szafrańcem (Dariusz Toczek), a drugie z Zyndramem (Maciej Raniszewski), Samborem (Kacper Młynarkiewicz), Grzymkiem (Krzysztof Brzazgoń) i Mszczujem  (Dawid Czupryński)  czyli wawelskimi siłami specjalnymi.

Arunas  (Filip Gurłacz)  przypomina sobie, że Gwido von Osnabruck  (Marcin Lewandowski)  razem z innymi Krzyżakami spalił Dusiai. Czy młody rycerz zrozumiał, jaki naprawdę jest Zakon, czy jest krzyżackim szpiegiem?

"Korona Królów. Jagiellonowie": Odcinek 14. Kiedy i gdzie obejrzeć?

14. odcinek serialu zostanie wyemitowany w poniedziałek 30 stycznia, o 20.30 w TVP 1.

Zobacz też:

"M jak miłość": Odcinek 1708. Po tej wiadomości Werner zemdleje z wrażenia...

"Na dobre i na złe": Odcinek 873. Tadek nazwie Tomaszka "dzbanem"! Pójdzie o Glorię!

Renata Gabryjelska: Wielki powrót gwiazdy "Złotopolskich"! W wieku 50 lat wraca do modelingu

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy