Komisarz Alex
Ocena
serialu
8,9
Bardzo dobry
Ocen: 2865
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Komisarz Alex": Jacek Kurski zrzuca serial z anteny! W zamian "Bolivar"

Wierni widzowie serialu o czworonożnym detektywie z całą pewnością nie będą zachwyceni: emisja 17. sezonu „Komisarza Aleksa” zostanie przerwana po 9. odcinku, który TVP1 pokaże w najbliższą sobotę 4 czerwca o godz. 21.15. Pozostałe cztery odcinki z tej serii decydenci z firmowanej twarzą Jacka Kurskiego telewizji publicznej postanowili przenieść na jesień. Ich miejsce w letniej ramówce Jedynki zajmie, począwszy od 25 czerwca, kolumbijski serial kostiumowy „Bolivar”.

Wcześniej, w sobotę 11 czerwca, w porze "Komisarza Aleksa" widzowie zobaczą mecz piłki nożnej Polska-Holandia z trzeciej kolejki Ligii Mistrzów, który zostanie rozegrany w Rotterdamie.

Tydzień później, w sobotę 18 czerwca, wypada 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, więc serial o przygodach detektywa na czterech łapach i jego drużynie z Łodzi znów pójdzie w odstawkę.

Jako że od poniedziałku 20 czerwca zacznie obowiązywać letnia ramówka, w sobotę 25 czerwca o godz. 20.35 zostanie wyemitowany 6. odcinek kolumbijskiej produkcji "Bolivar".

"Komisarz Alex": Serial emitowany w kratkę

Trudno więc dziwić się utyskiwaniom fanów "Komisarza Aleksa", że czują się lekceważeni, bo ich ulubiony serial jest emitowany w... kratkę. W każdym sezonie znajduje się co najmniej kilka powodów, by przepadła im premiera kolejnego odcinka. Jak nie mecz, to koncert albo obchody jakiegoś święta.

Reklama

Jakkolwiek nie patrzeć, serial o czworonożnym policjancie nie ma szczęścia do stałego do miejsca w ramówce. W tym sezonie z 13. odcinków TVP1 pokaże zaledwie 9. Cztery niewyemitowane epizody trafią do puszki, z której zostaną wyciągnięte dopiero po wakacjach.

"Bolivar": O czym jest serial?

"Bolivar" to fabularyzowana opowieść o życiu wenezuelskiego przywódcy Simona Bolivara, który żył w latach 1783-1830. Jako polityk i dowódca wojskowy był bohaterem wojen z Hiszpanią o niepodległość krajów Ameryki Południowej.  

W produkcji występują m. in.: Luis Gerónimo Abreu jako Simon Bolivar, Shany Nadan jako Manuelita Saenz, Rosmeri Marval jako Maria Antonia Bolivar oraz Juliette Pardau jako Feliza Mora.

Nie jest to bynajmniej nowość na polskim rynku. Liczącą 63 odcinki kolumbijską produkcję z 2019 roku w reżyserii Luisa Alberto Restrepo można oglądać w serwisie Netflix.

"Bolivar": Kiedy serial startuje w TVP1?

Na antenie TVP1 "Bolivar" zadebiutuje w poniedziałek 20 czerwca i zajmie miejsce w prime-time od poniedziałku do niedzieli. W dni powszednie będzie emitowany o godz. 21.05, w soboty o godz. 20.30, a w niedzielę o godz. 20.15.

Co sądzicie o przerywaniu polskiego serialu w środku sezonu i zastępowaniu go kolumbijskim tasiemcem, który można obejrzeć także gdzie indziej?

Zobacz też:

"Świat według Kiepskich": To już koniec serialu!

"Papiery na szczęście": Jesienią nowe odcinki w TVN7

Barbara Mularczyk: Jak zmieniała się Mariolka z "Kiepskich"?

Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: Komisarz Alex | Jacek Kurski | TVP1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama