Świat według Kiepskich

Ocena
serialu
9
Super
Ocen: 8429
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Świat według Kiepskich": To już koniec serialu!

To już koniec "Świata według Kiepskich"! Telewizja Polsat nie będzie kontynuować produkcji popularnego serialu. Po blisko 600. odcinkach i 20 latach na planie "Kiepscy" żegnają się z widzami. Informację tę potwierdziła dyrektor programowa Polsatu - Nina Terentiew - w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

Koniec "Świata według Kiepskich"

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Polsat wraz z w wydawnictwem SQL jesienią wyda książkę, która będzie podsumowaniem serialu "Świat według Kiepskich".

"Po ponad 20 latach nie wykluczam, że zakończymy produkcję 'Świata według Kiepskich', których zrealizowaliśmy 588 odcinków. (...) Trudno będzie nam się z nimi rozstawać, ale fani zawsze będą mogli przypomnieć sobie wszystkie sezony serialu na naszej bezpłatnej platformie Polsat Go" - powiedziała portalowi Wirtualnemedia.pl Nina Terentiew, dyrektor programowa Telewizji Polsat.

W kwietniu tego roku pojawiły się sygnały, świadczące o tym, że zakończy się produkcja serialu. Fanów produkcji Polsatu mogły zaniepokoić słowa serialowego Ferdka.

Reklama

"Nie kręcimy tego od ponad roku i nie wiem, czy kręcić będziemy" - przyznał wówczas na antenie Radia Pogoda, wcielający się w "Świecie według Kiepskich" w jedną z głównych ról, Andrzej Grabowski.

"Nawet mnie to nie interesuje. Jeżeli będziemy kręcić, to z chęcią zagram Ferdynanda. A jeżeli nie, to znaczy, że nie. No i tyle. To znaczy, że coś się skończyło. Tym bardziej, że tam nie ma już Ryśka Kotysa, Darka Gnatowskiego. To są straty, których nie da się zastąpić. (...) Rok temu kręciliśmy ostatnio w styczniu" - dodał szczerze aktor.

Śmierć Gnatowskiego i Kotysa

Przyczyną zakończenia serialu jest śmierć śmierć Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa, czyli serialowego "Boczka" i Mariana Paździocha (pierwszy z nich zmarł w październiku 2020 roku, a drugi - w styczniu 2021 roku).

Ostatni sezon serialu "Świat według Kiepskich" nagrywany był tuż przed pandemią COVID-19 - jeszcze z udziałem obu aktorów.

15 lat temu zmarła aktorka Krystyna Feldman, która grała babkę Rozalię, teściową Ferdynanda. Nie żyje również Bohdan Smoleń, który w serialu wcielał się w listonosza Edzia.

"Świat według Kiepskich" zadebiutował na antenie Polsatu 16 marca 1999 roku. Powstały 34 sezony, stacja pokazała 588 odcinków.

INTERIA.PL/Wirtualnemedia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy