HBO Max: Seriale

Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 72
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

74. gala nagród Emmy. HBO i HBO MAX na czele platform streamingowych

Tegoroczna gala rozdania nagród Emmy została zaplanowana na 12 września. Jednak już teraz zostali wyłonieni pierwsi zwycięzcy. Ceremonia odbyła się w dwóch częściach, w Microsoft Theater w Los Angeles. Triumfowały platformy HBO oraz HBO MAX, które zdobyły aż 25 nagród, zostawiając konkurencję daleko w tyle.

W obecnych czasach mamy do czynienia z ogromną liczbą platform typu VOD. Posiadają one często bogate oferty filmowe oraz serialowe, przez co konkurencja na rynku rośnie. HBO oraz HBO MAX pokazały, iż nie boją się spadku swojej pozycji, wygrywając aż 25 statuetek Emmy. Na drugim miejscu, tuż za nimi, uplasował się Netflix, który zdobył 23 nagrody. Natomiast na szarym końcu znaleźć można Disney + czy też NBC.

W pierwszej części gali mianem największych zwycięzców okrzyknięto dwie produkcje: "Euforię" oraz "Biały Lotos". Dzięki nim HBO skończyło wieczór z 9 statuetkami na swoim koncie. Następny dzień przyniósł im kolejne 16 nagród, a to za sprawą seriali takich jak: "Pozłacany Wiek" oraz "Amerykański sen George’a Carlina". Wyróżniono także kilkoro aktorów w tym: Colmana Domingo z "Euforii" w kategorii "wybitny aktor".

Reklama

Wśród głośniejszych zwycięzców innych platform streamingowych, należy wymienić "Stranger Things" Netflixa oraz "The Beatles: Get Back" Disney +. Każda z produkcji zdobyła po 5 statuetek. Dodatkowo Netflix otrzymał 4 nagrody za serial "Squid Game". Co ciekawe jest to pierwsza produkcja azjatycka, która w tak dużym stopniu przebiła się na rynku zdominowanym przez Amerykanów.

Gala przyniosła również dodatkowy rozgłos brytyjskiej piosenkarce Adele. To wszystko za sprawą programu "Adele: One Night Only", za który stacja NBC otrzymała 5 statuetek Emmy. Oprócz tego program zdobył tytuł produkcji rozrywkowej roku.

Zobacz więcej:

"Euforia": Barbie Ferreira po czterech latach odchodzi z serialu

"Euforia": Zendaya zdradza co w trzecim sezonie. 

Bohaterowie już nie będą licealistami?"Squid Game": Drugi sezon kontynuacją wydarzeń z pierwszego

W Tokio powstała restauracja inspirowana serialem "Stranger Things"

"Biały Lotos": Serial HBO Max wróci jesienią 


swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: HBO Max: Seriale | Euforia | Netflix: Seriale | Stranger Things | Squid Game

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy