Reklama

Epic Drama: Seriale

Ocena
serialu
6,3
Niezły
Ocen: 20
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Grantchester": Anglikański duchowny na tropie zbrodniarzy

Akcja sześcioodcinkowego serialu, który jest adaptacją powieści „Cień śmierci. Sidney Chambers” autorstwa Jamesa Runcie, rozgrywa się w 1953 roku w pięknym angielskim hrabstwie Cambridgeshire i jest realizowana w prawdziwej angielskiej wiosce Grantchester. Serial opowiada historię Sidneya Chambersa, charyzmatycznego, czarującego anglikańskiego duchownego, który angażuje się w śledztwo, gdy jeden z jego parafian ginie w podejrzanych okolicznościach.

"Grantchester": Adaptacja popularnej powieści

James Norton wciela się w rolę Sidneya Chambersa, a Robson Green gra prostolinijnego, zmęczonego pracą inspektora policji Geordie’ego Keatinga. Nietypowe partnerstwo Sidneya z surowymGeordie’em jest kluczowym elementem opowieści. Metodyczne podejście Geordie’ego uzupełniają intuicyjne techniki Sidneya, polegające na wydobywaniu informacji od świadków i podejrzanych na własną rękę. Mężczyźni stają się partnerami i zaprzyjaźniają się. Każdy z nich ma zupełnie inne spojrzenie na zbrodnie.

Sidney to wysoki i przystojny mężczyzna, uwielbiający ciepłe piwo i gorący jazz. Jest skromny, towarzyski i ma naturę prawdziwego romantyka. Sumiennie wypełnia swoje obowiązki parafialne
w kościele św. Andrzeja i św. Marii. Wzbudza sympatię i respekt wśród swoich wiernych, którzy szanują jego wyjątkowe podejście do życia i poczucie humoru. Sidney myśli o ludziach jak najlepiej, jednak czasem zadaje zbyt bezpośrednie pytania...

Reklama

Przytłoczony koszmarami i powracającymi wspomnieniami z czasów, gdy służył w Szkockiej Gwardii, Sidney pragnie naprawić krzywdy z przeszłości: "Nie możemy wymazać naszej przeszłości, niezależnie od tego, jak bardzo się staramy. Zamiast tego musimy ją nieść ze sobą w przyszłość".

"Grantchester": Obsada serialu

Morven Christie gra piękną dziedziczkę Amandę Kendall, której miłość do Sidneya, choć odwzajemniona, nie ma przyszłości, gdyż jej ojciec chce, by poślubiła arystokratę. Tessa Peake-Jones wciela się w gosposię Sidneya, niepokorną panią Maguire, która trzyma go w ryzach i robi wszystko, by jego chaotyczna plebania była uporządkowana i wzbudzająca szacunek. Do towarzystwa ma również wspaniałego szczeniaka Dickensa, czarnego labradora. Kacey Ainsworth odgrywa kochającą żonę Geordie’ego, Cathy. To zapracowana matka trójki dzieci, z czwartym w drodze. Al Weaver gra wąsatego wikarego Leonarda Fincha, a niemiecka aktorka Pheline Roggan - oszałamiającą wdowę, Hildegard Staunton.

"Grantchester": Kiedy i gdzie oglądać?

Zobacz też:

Tom Wlaschiha: Seriale o międzynarodowej skali można kręcić w Europie [wywiad]

"Paryż 1900: policja": Mroczny okres Francji w serialowym hicie!

Matthew Lewis zmienił się nie do poznania. Jak dziś wygląda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy