Dziewczyna i kosmonauta

Ocena
serialu
7,4
Dobry
Ocen: 21
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Jej ojciec jest Polakiem, mama - Słowaczką. Kim jest Vanessa Aleksander?

Pojawiła się w telewizji i na deskach teatru, zanim została zawodową aktorką. Mimo młodego wieku osiągnęła już sporo sukcesów teatralnych i filmowych. Grała u boku takich aktorów, jak: Maciej Musiałowski, Agata Kulesza czy Danuta Stenka. Kim jest Vanessa Aleksander? W jakim wieku rozpoczęła karierę?

Aktorka osiągnęła szczyt popularności po premierze filmu Jana Komasy "Sala Samobójców. Hejter", jednak jej kariera rozpoczęła się dużo wcześniej. Kiedy pojawiła się pierwszy raz na deskach teatru? W jakich filmach możemy ją oglądać? Przedstawiamy informacje o życiu prywatnym i zawodowym gwiazdy młodego pokolenia.

Vanessa Aleksander: wiek i rodzina

Vanessa urodziła się 16 września 1996 roku. W tym roku aktorka skończy 27 lat. Jej ojciec jest Polakiem, matka natomiast Słowaczką. Była znaną łyżwiarką figurową, trenerką i choreografką. Aktorka dorastała w Polsce, lecz przyznaje, że jest też związana z rodzinnym krajem matki.

Reklama

Vanessa Aleksander: Początek kariery

Na deskach teatru wystąpiła po raz pierwszy w 2009 roku. Był to spektakl "Świat Bastiana", wystawiony w Teatrze Rampa. 5 lat później pojawiła się w telewizji, grając epizodyczną rolę w "Ojcu Mateuszu". Od 2017 roku możemy ją również oglądać w jednej z głównych ról w serialu "Wojenne dziewczyny".

Jeszcze zanim została dyplomowaną aktorką, otrzymała nagrodę za rolę w spektaklu "Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o wojnie trojańskiej". Od 2019 roku związana jest z Teatrem Współczesnym w Warszawie.

Vanessa Aleksander: Zawodowa aktorka

Dopiero w 2020 roku Vanessa Aleksander została zawodową aktorką. Ukończyła wtedy studia na Akademii Teatralnej w Warszawie. W tym samym roku zagrała również w filmie Jana Komasy "Sala Samobójców. Hejter". Sukces produkcji i wiele nagród spowodowało, że nazwisko aktorki stało się rozpoznawalne.

Od czasu "Sali Samobójców" gwiazdę mogliśmy oglądać w innych znanych produkcjach. Pojawiła się w serialu "Rojst" oraz "The Office PL". Ostatnia głośna produkcja z jej udziałem to film "Marzec ‘68", gdzie zagrała studentkę Hanię Bielską.

Dodatkowo od 17 lutego będziemy mogli ujrzeć Vanessę Aleksander w serialu Netfliksa. Zagra w romansie science-fiction "Dziewczyna i kosmonauta"

Życie prywatne Vanessy Aleksander. Czy ma męża?

Vanessa Aleksander dzieli się swoim życiem prywatnym na Instagramie. Wielu fanów zastanawia się nad tym, czy kobieta ma męża. Już w 2021 roku spekulowano o jej relacji z Maćkiem Musiałem. Oboje potwierdzili jednak, że są wyłącznie przyjaciółmi. Aktorka nie przyznała się jednak, czy jest w jakimkolwiek związku.

Więcej newsów o serialach i gwiazdach, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Instagramie Świat Seriali.

***

Zobacz też:

Joanna Opozda i Remigiusz Mróz razem? Pisarz komentuje! "Czas ujawnić prawdę"

"Mecenas Porada 2" od 10 lutego tylko w Polsat Box Go

Olga Jankowska żegna się z serialem! Tak zrywa z dawnym wizerunkiem!

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy