Cień i kość Shadow and Bone
Ocena
serialu
7,1
Dobry
Ocen: 12
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Szóstka Wron": Szykuje się spin-off serialu "Cień i kość"?

Czy powstanie serial o przygodach "Szóstki Wron"? Wszystkie znaki wskazują na to, że może się tak stać. Netflix musi tylko dać zielone światło.

"Cień i kość": Powstanie spin-off serialu?

Choć w serialu "Cień i kość" widzowie mogą zobaczyć wątki i postaci z późniejszych powieści Leigh Bardugo (w tym przypadku "Szóstka wron" i "Królestwo kanciarzy"), to jednak w drugim sezonie przygód Aliny (Jessie Mei Li) i Mala (Archie Renaux) nie znalazło się miejsce na największy skok wszech czasów. Ta historia według słów showrunnera serii, Erica Heisserera ("Nowy początek", "Nie otwieraj oczu"), wymaga... własnego serialu.

"To mięsista i solidna opowieść, która potrzebuje własnej ścieżki" - powiedział Heisserer w rozmowie z Entertaintment Weekly. Okazuje się, że producent od dłuższego czasu pracuje nad samodzielnym serialem o przygodach Wron - szóstki rzezimieszków z Ketterdamu, którzy w serialu Netfliksa pomagają Alinie. I to w nim zamierza przedstawić historię z dylogii Bardugo.

Reklama

Plany nakręcenia osobnej przygody Jespera (Kit Young), Inej (Amita Surman), Kaza (Freddy Carter) są też powodem, dla którego w drugim sezonie "Cień i kość" Daegan Fryklind pełnił funkcję showrunnera razem z Heissererem. Jak podaje Entertaintment Weekly, w wypadku zamówienia przez Netfliksa "Szóstki Wron", panowie podzielą się obowiązkami, a prace nad dwoma serialami będą odbywać się równocześnie.

Netflix rozbudowuje obecnie świat "Stranger Things" oraz "Wiedźmina". Zbudowanie franczyzy z uniwersum griszów wydaje się bardzo dobrym pomysłem - przygody Kaza i spółki to materiał na co najmniej dwa sezony.

"Cień i kość": O czym jest serial?

Serial "Cień i kość" na podstawie bestsellerowej serii powieści Leigh Bardugo o uniwersum Griszów, jest osadzony w rozdartym wojną świecie, a jego główną bohaterką jest osierocona w dzieciństwie Alina Starkov, szeregowa żołnierka, która odkrywa w sobie nadzwyczajną moc mogącą być kluczem do wyzwolenia jej kraju.

"W drugim sezonie "Cienia i kości" Alina Starkov musi uciekać. Dla jednych jest światłem nadziei, a dla innych — podejrzaną zdrajczynią. Ona ma jednak jasny cel — zniszczyć Fałdę Cienia i ocalić Ravkę przed zniszczeniem" - głosi oficjalny opis serialu.

Zobacz też:

"Cień i kość": Wciągająca opowieść, charyzmatyczni bohaterowie i solidne fantasy

"Cień i kość": Obsada hitu Netfliksa w ogniu pytań! Zaskakujące odpowiedzi

"Emigracja XD": Takiej komedii potrzebowaliśmy. Na taką komedię czekaliśmy!

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Netflix: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy