Bolivar
Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 21
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Bolivar": Ludzie odwracają się od Bolivara. Generał składa dymisję

„Bolivar” jest kolumbijskim serialem o bohaterze chcącym uwolnić Wenezuelę z rąk Hiszpanii. Tytuł emitowany jest codziennie na antenie Telewizji Polskiej. W poprzednich odcinkach przybył bratanek Bolivara, a sam generał został mianowany dyktatorem. Czy odwieczne spory z Santanderem dobiegną końca? Dowiedzmy się ze streszczenia najnowszych odcinków (63-68) serialu „Bolivar”!

"Bolivar" to serial emitowany na antenie Telewizji Polskiej. Skupia się na przygodach Simona Bolivara - generała chcącego uwolnić Wenezuelę z rąk Hiszpanii. Serial przyciąga nie tylko zwolenników historii. Jest to tytuł dla każdego. Znajdziemy w nim odważne walki, pomysłowe intrygi oraz gorące romanse. Czy Bolivarowi uda się osiągnąć swój cel? Sprawdźmy w streszczeniu 63, 64, 65, 66, 67 i 68 odcinka serialu "Bolivar".

"Bolivar": odc. 63. Streszczenie oraz opis odcinka

Zbliżają się urodziny Bolivara. Manuelita decyduje się z tego tytułu zorganizować przyjęcie. Na imprezę przybyło dużo mieszkańców Bogoty. Pijana kobieta tworzy inscenizację. Przedstawiła w niej proces sądowy, w którego trakcie skazano Santandera. Miałby on rzekomo zostać zabity z rąk Bolivara. Cała scenka powoduje skandal. Bolivar jest wściekły na zachowanie swojej kochanki.

Reklama

Julio Herrera decyduje się uwięzić swoją małżonkę. Gdy najbliżsi chcą ją uwolnić z rąk męża-tyrana, następuje szarpanina. Julio ginie przez przypadek od kuli z pistoletu. Gervasio zostaje skazany za zabójstwo. Grozi mu kara śmierci.

"Bolivar": odc. 64. Streszczenie i opis odcinka

Klienci pani Rochy ciągle knują przeciwko generałowi. Wśród spiskowców pojawia się pułkownik Guerra. Gervasio słyszy z celi rozmowę mężczyzny z generałem Padillą. Alarmuje Marcelę, która przybywa na miejsce w odpowiednim momencie. Spiskowcy zorientowali się, jakie zadanie miała kobieta w ich środowisku. Sotomayor rozmawia z kobietą.

Nicolasa stara się ze wszystkich sił zbliżyć do bratanka dyktatora. Rocio oraz Aponte przechodzą ciężkie chwile w ich związku. Berta chce zorganizować Juliowi pogrzeb. Nadchodzi rocznica bitwy nad Boyaca. Bolivar za wszelką cenę nie chce odpuścić ceremonii. Nie jest świadomy, co go tam czeka.

"Bolivar": odc. 65. Streszczenie i opis odcinka

Fernand spotyka się z panią Rocha. Pomimo sprzeczek, jakie mają między sobą, kobieta nie potrafi nie darzyć chłopca sympatią. Decyduje się iść mu na rękę. Psuje cały spisek, jaki mieli w planach klienci jej salonu. Dzięki temu w trakcie trwania maskarady nikt nie był w stanie zabić Bolivara.

Aponte odchodzi od Figureoa, kierując się domu Marceli. Berta powoli wraca do siebie po śmierci Julio, a Saldarriaga składa jej propozycję. Ksiądz nakłania Rocio, aby ta wzięła ślub z Aponte. Manuelita znów jest oddana Bolivarowi. Generał wierzy w jej argumenty. Wierzy, że jest w stanie szybko zdemaskować wrogów.

"Bolivar": odc. 66. Streszczenie i opis odcinka

Mąż Nicolasy jest ponownie w kraju. Powoduje to spięcie na linii Nicolasa-Bolivar. Bolivara coraz mocniej rozkłada choroba i nie słucha rad doktora Moore’a. Manuelita decyduje się zlecić stworzenie portretu generała oraz kilka obrazów wojennych. Malarzem przydzielonym do tego zadania zostaje Apontem. Malarz czuje satysfakcję ze zlecenia oraz cieszy go pomieszkiwanie u Marceli. Inne podejście do sprawy ma jego poprzednia kobieta - Rocio.

Spiskowcy wciąż działają z planem na szkodę Bolivara. Decydują się wprowadzić swój plan w życie dużo wcześniej, niż omawiali na spotkaniach.

"Bolivar": odc. 67. Streszczenie i opis odcinka

Zamach na Bolivara się nie udał. Generał pojawia się w mieście, a spiskowcy zostali aresztowani. Jednym z nich jest Santander, którego uwolnić chce za wszelką cenę Nicolasa. Bolivar jest załamany. Chce wyjechać z Peruwiańczykami na południe, niezależnie od swojego stanu zdrowia. Wraz z nim wyjeżdża Diego, Aponte oraz Cordova. Wyjazd Aponte psuje wszelkie plany Rocii, która miała wziąć z nim ślub.

W Bogocie przez czas nieobecności Bolivara dochodzi do dyskusji politycznych. Politycy zastanawiają się nad tym, jak ich państwo poradzi sobie z nadchodzącym kryzysem.

"Bolivar": odc. 68. Streszczenie oraz opis odcinka

Generał Cordova decyduje się stworzyć własną armię i odciąć się od Bolivara. Nie jest pierwszym, ani ostatnim człowiekiem, który decyduje się na taki ruch. Wszystko przez plotkę, mówiącą o tym, że Bolivar chce wprowadzić monarchię. Tworzy to niezadowolenie ze strony zwykłych obywateli. Paez również decyduje się zrobić drastyczny krok, dobijający tylko dyktatora.

Manuelita nakłania Bolivara, by skupił się na własnym zdrowiu. Generał decyduje się odejść z rządów oraz wyjechać. Marcela uspokaja Aponte, który uważa, że ułożył sobie właśnie życie. Manuelita szybko psuje jego wizję, składając mu propozycję.

"Bolivar": odc. 63-68. Kiedy oraz gdzie oglądać serial?

Serial "Bolivar" emitowany jest codziennie na antenie TVP1. Odcinek 63. pojawi się w telewizji już w czwartek, 18 sierpnia o 21:05. Telewizja Polska nie zaplanowała emisji powtórek odcinków. Istnieje jedynie opcja nadrobienia serialu przez Internet. Na stronie TVP VOD dostępne są ostatnie 2 wyemitowane w telewizji odcinki.

Więcej newsów o serialach i gwiazdach, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Instagramie Świat Seriali.

***

Zobacz też:

Tak mieszka Melania Grzesiewicz. Gwiazda "M jak miłość" pokazała gniazdko

"Zakazany owoc": Halita uwodzi Defne. Jak zareaguje Yildiz?

"Zranione ptaki": Nurgul znika, oddając Omera pod opiekę Leventa

swiatseriali.pl
Dowiedz się więcej na temat: Bolivar | streszczenie odcinków | Telewizja Polska SA | TVP1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama