Najlepszy serial kryminalny ostatnich lat. Nie ma sobie równych

"Happy Valley" jest uważany przez wielu widzów i krytyków za jeden z najlepszych brytyjskich seriali ostatnich lat. Catherine Cawood to bezkompromisowa sierżant, a wcielająca się w nią Sarah Lancashire w każdym sezonie porywa swoją grą aktorką. Na początku stycznia najnowsza odsłona uznanej serii pojawi się w Polsce.

Akcja serialu rozgrywa się w angielskim regionie West Yorkshire. W urokliwej okolicy tak naprawdę panuje plaga narkomanii i przemocy, z którymi nieustępliwie walczy Catherine (Sarah Lancashire). Pierwsze dwa sezony serialu odniosły ogromny sukces w Wielkiej Brytanii. Matthew Lewis, czyli niezapomniany Neville Longbottom z "Harry'ego Pottera", wspominał swego czasu w rozmowie z Interią, że "to chyba jeden z najlepszych seriali wyprodukowanych przez BBC w ostatnich latach. Przy jego realizacji miałem przyjemność zagrać po raz kolejny z fenomenalną Sarą Lancashire".

Reklama

Na początku 2024 roku na kanale BBC First zostanie wyemitowany trzeci sezon o losach bezkompromisowej sierżant.

"Happy Valley": O czym opowiada trzeci sezon?

"W najnowszej odsłonie serii Catherine odkrywa szczątki ofiary morderstwa. Uruchamia się wówczas lawina zdarzeń prowadzących ją prosto do ściganego przed laty mordercy i gwałciciela Tommy'ego Lee Royce'a (James Norton), którego Catherine oskarża  o śmierć swojej córki. Tymczasem wnuk policjantki, Ryan, ma już szesnaście lat i własny pomysł na relację z Tommy'm, mężczyzną, którego Catherine wciąż nie chce uznać za jego ojca" - czytamy w oficjalnym opisie serii.

Happy Valley": Nagradzany serial kryminalny

Premierowy odcinek "Happy Valley" został obejrzany przez blisko 7,6 miliona osób w Wielkiej Brytanii. W 2015 roku serial wygrał nagrodę BAFTA w kategorii "Najlepszy serial dramatyczny", by potem w 2017 roku powtórzyć swój sukces przy okazji emisji drugiego sezonu serii.

"Happy Valley": Kiedy i gdzie oglądać?

Trzeci sezon "Happy Valley" można oglądać od wtorku 9 stycznia o godz. 21:00 na BBC First.

Zobacz też:

Fani "One Piece" mogą zacierać ręce. Powstaje prequel kultowego anime!

"Daleko od szosy": Ta historia wydarzyła się naprawdę. Bronkę spotkał tragiczny los

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: BBC
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy