"Jeżycjada" po raz pierwszy w formie audiobooków! Czyta Małgorzata Musierowicz

Przez lata Małgorzata Musierowicz, autorka niezwykle popularnej "Jeżycjady" (cyklu powieści dla młodzieży o przygodach rodziny Borejków), zgodziła się na wydanie swoich książek w formie e-booków i audiobooków. W październiku na rynku ukazały się pierwsze e-booki (sześć pierwszych tomów z cyklu, reszta zostanie udostępniona do końca grudnia 2022) a pod koniec tego roku ukażą się audiobooki, które będzie czytać sama autorka.

"Jeżycjada": Cykl o rodzinie Borejków w formie cyfrowej

Cykl o losach rodziny Borejków, którego akcja rozgrywa się w Poznaniu, od lat cieszy się popularności i jest jednym z elementów tożsamości miasta. Dlatego też władze bardzo zaangażowały się w promocję cyfrowych wersji kultowej historii. W jej ramach powstanie mural, a mieszkańcy będą mogli wziąć udział w grze miejskiej oraz przejść się specjalną trasą turystyczną i poczuć się jak bohaterowie książek.

"Legimi od lat zabiegało o to, by mieć możliwość przybliżenia twórczości pisarki w formie cyfrowej. To też szansa na promocję Poznania wśród nowych czytelników. Małgorzata Musierowicz, kreśląc losy rodziny Borejków, z niezwykłą precyzją i dokładnością opisuje też konkretne miejsca stolicy Wielkopolski" - napisała spółka w komunikacie prasowym.

Reklama

"Jeżycjada": Narratorką audiobooków będzie Małgorzta Musierowicz

Monika Kasztelan, przedstawicielka Legimi zdradziła też nieco na temat audibooków "Jeżycjady". Okazuje się, że ich narratorką będzie... Małgorzata Musierowicz.

"Małgorzata Musierowicz ma doświadczenie radiowe i świetne wyczucie narracji. Do tego, jak sama przyznała, doskonale zna swoich bohaterów i wie, jak interpretować dialogi" - zaznaczyła Monika Kasztelan.

Urodzona 9 stycznia 1945 roku Małgorzata Musierowicz napisała do tej pory 22 tomy popularnej "Jeżycjady". Pierwsza powieść, "Małomówny i rodzina", ukazała się w 1975 roku. Później na rynku pojawiły się "Szósta klepka", "Kłamczucha" i inne. Na przestrzeni lat powieści były wielokrotnie wznawiane. Wyłączność na wydanie cyklu w formacie cyfrowym ma Legimi.

Zobacz też:

Remigiusz Mróz o "Wotum nieufności": Ekranizacja przerośnie oczekiwania

"Dekameron": Netflix nakręci ekranizację!

Ekranizacje powieści na małym ekranie

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy