Reklama

Netflix: Seriale

Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 308
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Dekameron": Netflix nakręci ekranizację!

Jak informuje portal "Deadline", platforma streamingowa Netflix szykuje się do ekranizacji słynnego średniowiecznego dzieła Giovanniego Boccaccia. Ośmioodcinkowy serial na podstawie "Dekameronu" ma swoją formą przypominać inny hit Netfliksa – serial "Bridgertonowie". Autorkami projektu będą Jenji Kohan ("Orange Is the New Black") oraz Kathleen Jordan ("Nastoletnie łowczynie nagród").

Akcja serialu "The Decameron" rozgrywać się będzie we Florencji w 1348 roku w trakcie jednej z największych w dziejach ludzkości epidemii dżumy, która pochłonęła ponad 200 milionów ofiar. Możni z Florencji otrzymują niepowtarzalną szansę na przeczekanie zarazy w luksusowej posiadłości na wsi. Udają się tam ze swoimi służącymi. Wkrótce zacierają się klasowe granice, a pełne seksu i wina orgie organizowane są tutaj na porządku dziennym.

"Dekameron": Co wiemy o produkcji?

Showrunnerką serialu "The Decameron" będzie Kathleen Jordan. Jak zapowiada, produkcja ma podjąć nieśmiertelne tematy podziałów społecznych, walki o władzę oraz przetrwania za wszelką cenę. Siłą serialu ma być "urocza i buntownicza" obsada. "Dekameron" Boccaccia stanowić będzie jedynie inspirację do serialu, który zapowiadany jest jako oryginalne dzieło autorstwa Kathleen Jordan.

Reklama

"Kathleen Jordan to naprawdę coś! Jestem podekscytowana i wdzięczna za możliwość pracy razem z nią. Razem stworzymy ten wspaniały, zabawny, ponadczasowy i dziwny serial Netfliksa" - emocjonuje się Kohan. Jordan nie pozostaje jej dłużna. "Jestem całkowicie podekscytowana współpracą z Kohan. Nie mogę się doczekać, aż widzowie poznają tę groteskową grupę bohaterów. Jestem pewna, że Giovanni Boccaccio czułby się... zdezorientowany" - powiedziała showrunnerka.

"Dekameron" Boccaccia był źródłem inspiracji dla wielu twórców literury i kina. Zainspirował m.in. "Opowieści kanterberyjskie" Chaucera, "Wszystko dobre, co się dobrze kończy" Szekspira czy "Szkołę mężów" Moliere’a. Najsłynniejszą ekranizacją "Dekameronu" był film Piera Paola Pasoliniego z 1971 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy