Reklama

Sean Penn zbiera fundusze na dystrybucję szczepionek

Gwiazdor "Rzeki tajemnic" znany jest ze stanowczych poglądów na temat szczepień. Penn jest zdania, że poddanie się szczepieniu przeciwko koronawirusowi w czasie pandemii powinno być obowiązkowe. Aktor przekazał 3 miliony szczepionek przeciwko COVID-19 za pośrednictwem swojej fundacji. Teraz organizuje aukcję, z której fundasze zostaną przekazane na dystrybucję szczepionek.

Aktor walczy z koronawirusem

Sean Penn należy do grona gwiazd, które mocno angażują się w walkę z pandemią koronawirusa. Hollywoodzki gwiazdor za pośrednictwem swojej fundacji CORE przekazał jak dotąd 3 miliony szczepionek przeciwko COVID-19. Kilka dni temu aktor zorganizował aukcję dzieł sztuki, którą wsparli jego sławni znajomi i współpracownicy, m.in. Leonardo DiCaprio. Zebrane fundusze trafią na konto założonej przez Penna fundacji, pomagając w realizacji programu pomocowego dla mieszkańców krajów Ameryki Łacińskiej.

W 2010 roku Sean Penn założył organizację charytatywną CORE (Community Organized Relief Effort). Początkowo główną misją fundacji było niesienie pomocy ofiarom niszczycielskiego trzęsienia ziemi na Haiti. Z czasem zakres jej działalności znacząco się poszerzył. Obecnie CORE koncentruje się na dystrybucji szczepionek przeciwko COVID-19 - jak dotąd za pośrednictwem fundacji przekazano ponad 3 miliony dawek.

Reklama

Sean Penn uderza w antyszczepionkowców! Porównuje ich bandytów 

Gwiazdy ruszyły z pomocą

Aby zasilić konto założonej przez siebie fundacji, Penn zorganizował kilka dni temu ekskluzywną aukcję dzieł sztuki. W wydarzeniu, które odbyło się w hotelu SoHo Beach House w Miami, udział wzięło wielu sławnych znajomych aktora. Aukcję wsparli m.in. Leonardo DiCaprio, który przekazał na licytację należący do niego szkic Andy’ego Warhola, słynny brazylijski artysta i fotograf Vik Muniz oraz legendarny twórca sztuki współczesnej Mr. Kaves. W wydarzeniu uczestniczyli także Marc Anthony, Serena Williams oraz wiceprezeska marki Louis Vuitton Delphine Arnault.

Przedstawiciele fundacji Penna podziękowali na Instagramie uczestnikom aukcji za ich wyjątkową hojność. "Podczas tego niezwykłego wieczoru fundacja CORE zebrała 1,6 miliona dolarów, dzięki którym możliwa będzie realizacja programu pomocowego dla krajów Ameryki Łacińskiej. To była niesamowita noc pełna współczucia i zaangażowania w globalną misję CORE polegającą na wspieraniu najbardziej zagrożonych pandemią społeczności. Byliśmy zaszczyceni, mogąc gościć tak wiele znamienitych osób, które zechciały wesprzeć nasze działania mające na celu ratowanie ludzkiego życia" - ogłoszono w zamieszczonej na Instagramie relacji wideo.

Młoda żona Seana Penna żąda rozwodu! Byli małżeństwem przez rok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje