Reklama

Orina Krajewska: Sławni rodzice nadali jej imię po wizycie u... buddysty!

Orina Krajewska obchodzi 35. urodziny. Córka wybitnej aktorki Małgorzaty Braunek oraz pianisty Andrzej Krajewskiego nie może narzekać na nudę. Jest prezeską Fundacji Małgosi Braunek "Bądź", a także pojawia się w popularnych serialach. Bycie córką sławnych rodziców nie zawsze było dla niej łatwe. Przyznała nawet, że nadane jej imię było dla niej... przekleństwem!

Orina Krajewska urodziła się 6 sierpnia 1987 roku w Warszawie. Jest córką cenionej aktorki Małgorzaty Braunek oraz pianisty Andrzeja Krajewskiego. Jej przyrodnim bratem jest reżyser Xawery Żuławski. W 2009 roku ukończyła London International School of Performing Arts.

Polska publiczność poznała ją jako aktorkę filmową i telewizyjną. W 2014 roku film z jej udziałem "Opera z mydła" został nagrodzony na Przeglądzie Studenckich Etiud Filmowych "Klaps". Wśród seriali, w których się pojawiła są takie tytuły jak: "Dom nad rozlewiskiem", "Prawo Agaty", "Na dobre i na złe", "Bodo", czy "Barwy szczęścia".

Reklama

Orina Krajewska jest prezeską Fundacji Małgosi Braunek "Bądź". 

Orina Krajewska została aktorką jak mama

Piękna Oleńka w "Potopie" była największą filmową rolą Małgorzaty Braunek. Zjawiskowa aktorka na ekranie zachwycała urodą i talentem. W latach 70. była ulubienicą tłumów. I właśnie wtedy, gdy była u szczytu sławy, nagle usunęła się w cień, żeby odnaleźć siebie. Mimo wielu wspaniałych ról nie czuła się szczęśliwa. Nieustannie martwiła się o przyszłość. 

Ze sztuką związana była nie tylko zawodowo - wyszła za mąż za reżysera, Andrzeja Żuławskiego. Jak wspomina, ich dom przypominał filmowy plan. Głównym tematem rozmów były role. Po jakimś czasie nie była w stanie tego znieść.

Rozwiodła się i świadomie zrobiła sobie ponad dwudziestoletnią przerwę w zawodzie. Uciekła w religię. Z małżeństwa z buddystą, Andrzejem Krajewskim urodziła córkę Orinę. Chciała dla niej szczęśliwego życia, z dala od aktorstwa.

Czarująca, ciemnowłosa dziewczyna od dziecka przejawiała silną osobowość. Wbrew temu, czego w skrytości ducha pragnęła dla niej mama, uległa też fascynacji światem filmu. Po miesiącach poszukiwań własnej drogi w życiu, oświadczyła, że chce zostać aktorką.

Orina Krajewska: Buddysta nadał jej imię

Podobno propozycje imienia dla córeczki Małgorzaty Braunek i Andrzeja Krajewskiego, dawali szczęśliwym rodzicom pięknego niemowlaka wszyscy znajomi. Ale żadna z nich nie wydawała im się odpowiednia.

Pewnego dnia, gdy córka aktorki miała sześć miesięcy, do Polski przyjechał z wizytą Wielki Mistrz Zen. Małgorzata, która była już wtedy buddystką, poprosiła go, aby spojrzał na jej dziecko i nadał mu imię.

Andrzej Krajewski miał wiele problemów z przekonaniem urzędniczek w Urzędzie Stanu Cywilnego, by zgodziły się oficjalnie nadać jego córce imię, którego nie było w żadnych rejestrach i spisach.

Orina w jednym z wywiadów śmieje się, że gdy chodziła do szkoły, niespotykane imię było jej... przekleństwem.

Dziś Orina Krajewska opowiada o relacji z ojcem, którą określa jako "partnerską".

Małgorzata Braunek zmarła w 2014 roku na raka jajnika. Jej córka opowiedziała "Gali" o bohaterskiej walce mamy z rakiem. Orina Krajewska przyznaje, że największym darem dla niej było obserwowanie jak jej mama walczy i nabiera sił.

Orina Krajewska jest prezeską fundacji

Córka sławnej aktorki została prezeską powołanej w 2014 roku Fundacji Małgosi Braunek "Bądź", która ma na celu przybliżenie osobom zmagającym się z chorobami onkologicznymi holistyczne podejście w profilaktyce ich leczenia.

Odkąd Orina Krajewska znalazła się na nowym stanowisku, przyznaje, że jej życie nieco się zmieniło.

Orina Krajewska: Operator filmowy z Hollywood skradł jej serce?

Orina Krajewska ma za sobą 6-letni związek z raperem, Vienio. Jak donosi Pomponik, para podobno się rozstała przez trudności finansowe, które przeszli w czasie wybuchu pandemii. 

Wspomniany serwis w kwietniu 2021 roku informował, że aktorka znalazła miłość w... Hollywood! Ponoć serce skradł jej operator filmowy, z którym dzieli wielką pasję do kinematografii. Orina Krajewska rzadko dzieli się prywatnością w mediach społecznościowych, dlatego trudno stwierdzić, czy para nadal jest razem. 

Zobacz też:

Barbara Krafftówna: "Żelazny kotek"! Życie boleśnie ją doświadczyło

"M jak miłość": Ewa Wencel o odejściu z serialu. Nie było jej łatwo

Dramat polskiej seksbomby! Aldona Orman wylądowała na wózku inwalidzkim!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL