"Warszawianka": HBO Max rezygnuje z serialu. Przejmie go inna platforma streamingowa

Serial "Warszawianka" z Borysem Szycem w roli głównej miał być jedną z największych polskich premier 2022 roku. Długo nie było wiadomo, czy produkcja w ogóle ujrzy światło dzienne. Jak donosi "press.pl", HBO Max zrezygnowało z serialu. Ma go przejąć inna platforma streamingowa.

Premiera serialu "Warszawianka" stała pod znakiem zapytania, po tym, jak HBO Max wstrzymało w lipcu produkcję oryginalnych seriali w krajach skandynawskich, Europie Środkowej oraz Holandii i Turcji. To efekt restrukturyzacji Warner Bros. Discovery, która planuje połączyć HBO Max i discovery+ w jedną platformę streamingową.

W specjalnym oświadczeniu, rzecznik Warner Bros. Discovery poinformował wtedy, że w wyniku "przeglądu bieżących propozycji w funkcjonujących obecnie platformach streamingowych (...) podjęto decyzję o usunięciu części produkcji oryginalnych HBO Max oraz przerwanie dalszych prac nad lokalnymi produkcjami w krajach skandynawskich i Europie Środkowej". HBO Max zawiesi również aktywność produkcyjną w Turcji i Holandii.

Reklama

Decyzja o wstrzymaniu produkcji oryginalnych produkcji w wybranych krajach europejskich nie oznaczała jednak zawieszenia prac nad rozpoczętymi już serialami. Jednym z nich była "Warszawianka" z główną rolą Borysa Szyca.

"Warszawianka": Serial pojawi się na innej platformie

Jak informuje serwis "press.pl", Warner Bros. Discovery zdecydował, że serial "Warszawianka" nie będzie miał premiery na HBO Max. Gotowy serial został sprzedany do innej platformy streamingowej. 

"Presserwis" donosi, że może to być Amazon Prime Video lub Netflix.

"Warszawianka": Borys Szyc jako czterdziestoletni playboy

"Warszawianka" opowiada o tragikomicznych przygodach czterdziestoletniego playboya, ulubieńca wszystkich i miejskiej legendy, który walczy nieustająco z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie.

Główny bohater "Warszawianki" to postać złożona. Nieodpowiedzialny imprezowicz, przyjaciel wszystkich i seryjny uwodziciel. Jednocześnie zadręcza się nienawiścią do samego siebie, ograniczany przez rodziców, zaszufladkowany przez kulturę i czasy, które go stworzyły. To czterdziestolatek, który miał wszystko i wszystko utracił. 

Jest artystą, ojcem, wyrafinowanym kochankiem, nieskrępowanym facetem w pełnym zahamowań świecie. Ma inteligencję, humor, urok osobisty, jest duszą towarzystwa, przeżywa nieustannie rozliczne przygody. To czarujący "enfant terrible"  z głową pełną marzeń i pisarz, którego opowieści skradły serca pokolenia X. Jednocześnie - niedojrzały mężczyzna, zmarnowany talent, słaby, zdezorientowany, lecz uczciwy. Otoczony kolorowym korowodem postaci miasta, przyjaciół, znajomych i kochanek.

Serial w reżyserii Jacka Borcucha powstaje na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka. Autorem zdjęć jest Piotr Uznański. W roli głównej występuje Borys Szyc. W rolach jego rodziców pojawią się Krystyna Janda i Jerzy Skolimowski. W produkcji zobaczymy również Zofię Wichłacz, Ilonę Ostrowską, Paulinę Gałązkę, Piotra Polaka, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Jana Peszka, Martę Ścisłowicz, Mariannę Zydek, Jakuba Wieczorka, Tomasza Włosoka, Agnieszkę Podsiadlik, Maję Pankiewicz i Milenę Goździelę.

"Są projekty, którym chcesz oddać kawałek swojego serca, życia, całą energię i pasję. Wreszcie mogę ogłosić, że 'Warszawianka' ruszyła pełną parą. Podróż jaką zaserwowali mi Iza Łopuch, Jakub Żulczyk, Jacek Borcuch i Piotrek Uznański (operator) wciąga jak nurt Wisły... Jest również mroczny, zawiły i nieprzewidywalny. To opowieść o człowieku, ale i pewnym pokoleniu, które nie radzi sobie z mijającymi latami. A przecież jeszcze tyle przed nami, jeszcze tyle miałem zrobić, jeszcze tyle marzeń... co po nas zostanie? Czekajcie..." - Szyc napisał na Instagramie w 2020 roku.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Warszawianka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy