Seriale podobne do "Rodu smoka". Co oglądać w oczekiwaniu na nowe odcinki?

Po długim oczekiwaniu wreszcie przyszedł czas na nowe odcinki "Rodu smoka". Fani mogą jednak mieć trudność z zapełnieniem sobie czasu w oczekiwaniu na kolejny epizod serii. Z tego powodu podpowiadamy, jak umilić sobie czas, po obejrzeniu wszystkich nowych odcinków serialu. Te podobne produkcje odwrócą twoją uwagę i pozwolą ci zająć pustkę w tygodniu, którą możesz odczuwać po nowym odcinku.

Drugi sezon "Rodu smoka" trzyma fanów w napięciu i ekscytacji z powodu odcinków, które wychodzą raz w tygodniu. Niektórzy mogą jednak męczyć się przez długi czas oczekiwania. Z tego powodu podpowiadamy, jakie seriale są podobne i mogą skutecznie zapełnić nasz czas. Jeśli doskonale znasz uniwersum "Rodu smoka" oraz "Gry o tron", nie pozostaje nic innego niż odkrycie nowych światów.

Upadek królestwa (2015-2022)

Ten serial przenosi nas do Wielkiej Brytanii w drugiej połowie IX wieku. Poznajemy syna saskiego szlachcica, Uhtreda, który zostaje osierocony i porwany przez Wikingów. Zostaje on wychowany na jednego z nich. Kiedy młody chłopak jest świadkiem upadku kolejnych brytyjskich królestw, zaczyna zastanawiać się, kim naprawdę jest. Z jednej strony czuje, że musi zachować lojalność w stosunku do ludzi, którzy go wychowali, z drugiej chce odzyskać ziemie swoich przodków. Ostatecznie podejmuje decyzję o dołączeniu do armii Królestwa Wessex, jedynego, któremu udawało się do tej pory bronić się przed atakami Wikingów.

Reklama

Serial rozgrywa się w ciągu pięciu sezonów, podczas których możemy oglądać zaciekłe bitwy pomiędzy Wikingami a Sasami oraz wewnętrzny konflikt Uhtreda, który będzie musiał podjąć decyzję, gdzie ostatecznie przynależy.

Biała królowa (2013)

To brytyjski mini serial, który oparty jest na serii powieści historycznych "The Cousin’s War", autorstwa Philippy Gregory. Opowiada o losach trzech różnych kobiet, które walczą o angielski tron w XV wieku. Główną bohaterką jest Elizabeth Woodville. Kobieta po śmierci męża szuka sposobu na ratunek. Poślubia nowego króla Anglii, Edwarda IV z Yorków. Jednocześnie zostaje uwikłana w serię intryg oraz konflikt o wpływy pomiędzy najbardziej bezwzględnymi graczami, których nic nie powstrzyma od osiągnięcia swojego celu.

W głównej roli zobaczymy Rebeccę Ferguson, którą fani mogą kojarzyć z "Diuny". Jeśli będziemy mieć niedosyt po 10 odcinkach "Białej królowej", będziemy mogli sięgnąć po kontynuację z 2017 roku - "Białą księżniczkę".

Sukcesja (2018-2023)

"Sukcesja" to pozycja, która pozornie nie ma nic wspólnego z "Rodem smoka". Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę rodzinne intrygi, konflikty oraz walkę o dominację, serial zadowoli nawet najbardziej zagorzałych fanów świata fantasy.

Serial opowiada o losach rodziny Roy. Jej senior zarządza globalną korporacją medialną. Posiada czwórkę dzieci z poprzednich związków, które wiodą swoje skrajnie różne życia. Napięcia pomiędzy nimi zaczynają narastać na imprezie urodzinowej ojca, kiedy dochodzi do wielkiej kłótni. To od tego momentu walka o władzę zaostrza się, a rodzina zaczyna ze sobą konkurować o wpływy.

Rodzina Borgiów (2011-2013)

"Rodzina Borgiów" przenosi nas pod koniec XV wieku. Poznajemy kardynała Rodrigo Borgia, który zostaje papieżem. Od tego momentu zaczyna prowadzić ryzykowną grę, której celem jest zwiększenie jego wpływów, a także finansowe zabezpieczenie swojej rodziny. Rozpoczyna się seria intryg, które mają służyć zdobyciu jeszcze większej władzy oraz bogactwa. Trzy sezonu serialu trzymają w napięciu, a jego estetyka sprawia, że nie sposób się oderwać.

The Crown (2016-2023)

Rodzinne dramaty to specjalność brytyjskiej rodziny królewskiej. Doskonale o tym wiedzą fani serialu "The Crown". Opowiada on o losach Windsorów od momentu wstąpienia królowej Elżbiety II na tron. Sześć sezonów serialu pozwala zajrzeć nam za zamknięte drzwi Pałacu Buckingham. Dowiadujemy się, kto naprawdę ma znaczenie w rodzinie. Okazuje się, że intrygi i romanse mogą mieć o wiele większy wpływ na wydarzenia drugiej połowy XX wieku, niż możemy myśleć.

To interesująca pozycja, która pokazuje historię z innej perspektywy. Największe zainteresowanie wzbudzają ostatnie sezony, które poruszają wątek księżnej Diany, jej trudnej relacji z Karolem i tragicznej śmierci.

Sandman (2022)

To serial, który oparty jest na podstawie serii komiksów Neila Gaimana. Opowiada o Władcy Snów, który w 1916 roku zostaje porwany i uwięziony na ponad sto lat. Podczas jego nieobecności dzieją się niepokojące rzeczy, które nieodwracalnie zmieniają świat snu i jawy. Po uwolnieniu z zasadzki tytułowy Sandman podejmuje próbę naprawienia nowej rzeczywistości i przywrócenia starego porządku. Zaczyna podróż przez różne czasy i światy, aby naprawić swoje błędy i złożyć wizytę dawnym przyjaciołom i wrogom. W międzyczasie poznaje nowych bohaterów, którzy mogą odgrywać sporą rolę.

"Sandman" to 11 odcinków przepełnionych wciągającą akcją i oryginalnymi wątkami. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana fantastyki.

Władca pierścieni: pierścienie władzy (2022)

"Władca pierścieni" to kultowa seria, którą zna praktycznie każdy. Fani mogą od niedawna liczyć nie tylko na filmy, ale również serial. "Władca pierścieni: pierścienie władzy" to propozycja, którą pokochają fani klasyki.

Seria opowiada o historii Śródziemia, zaczynając od czasów względnego pokoju. Zło jednak powraca, a my możemy śledzić losy postaci, które na długo zapiszą się na kartach historii tej fantastycznej krainy. Serial ma jedynie jeden sezon. Fani mogą jednak już pod koniec sierpnia tego roku liczyć na nowe odcinki drugiego sezonu.

Zobacz też:

Młode gwiazdy głośnego serialu Max. Aktorzy szczerze o różnorodności w "Rodzie smoka"

Jaki polski serial ma największą oglądalność? Lider jest emitowany od niemal ćwierć wieku

Najlepsze seriale z katastrofą tle. Ukazują zmagania człowieka, nie żywioł

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Ród smoka | Gra o tron
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy