Pogrzeb Natalii Madejczyk. Rodzina tancerki ma prośbę do żałobników

W czerwcu doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęła Natalia Madejczyk, gwiazda pierwszej edycji tanecznego show "You Can Dance". Niespodziewana śmierć tancerki zaskoczyła wszystkich. Teraz na jaw wychodzą szczegóły pogrzebu 36-latki. Rodzina tancerki wystosowała szczególną prośbę.

Natalia Madejczyk zmarła tragicznie

Natalia Madejczyk była gwiazdą pierwszej edycji programu "You can dance", w którym zachwyciła nie tylko jurorów, ale także miliony widzów. Szkoliła się w prestiżowych szkołach na całym świecie np. w Chicago, Londynie czy Nowym Jorku, była cenioną choreografką oraz sędziną na zawodach tanecznych. 

W czerwcu na Facebooku powstała grupa wsparcia dla tancerki, w ramach której jej najbliżsi prosili o modlitwę. Poinformowano tam, że Natalia Madejczyk doznała poważnych obrażeń na skutek pożaru w jednej z kamienic w Skierniewicach i w stanie krytycznym trafiła do szpitala. Media podawały wówczas, że w wyniku pożaru poparzone zostało 60 proc. jej ciała.  Niestety, jej życia nie udało się uratować. 

Reklama

O tym, że Natalia Madejczyk nie żyje poinformowali jako pierwsi przyjaciele tancerki, a także organizacje taneczne. "Dziś o godz. 13.30 odeszła nasza Kochana Natalia Madejczyk. Dziękujemy Tobie niezwykła, kochana dziewczyno, tancerko, sędzino - za oddanie, pasję, twój uśmiech i dobro. Nasze ostatnie wspólne bycie podczas Festiwalu Holiday Dance Festiwal w Markach 12 czerwca 2022 roku - było Twoim ostatnim sędziowaniem - niech Twoje noty wędrują do naszych Tancerzy jako wskazówka na dalszą drogę" - można było przeczytać na profilu "Grupy Festiwale". 

Kinga Rusin żegna Natalię Madejczyk. Wzruszające słowa

Bliscy żegnają zmarłą tancerkę

Utalentowaną tancerkę w internecie pożegnali bliscy oraz fani. Swoje kondolencje wyraził także Michał Piróg, który był jurorem programu "You Can Dance". "Śpij spokojnie aniele piękny. Mogę tylko pytać czemu, czemu teraz, czemu ty. Obudziłem się o 1:47 i już nie zmrużyłem oka. Moje serce pęka. Czemu musimy być światkami kiedy opuszczają nas tak piękne dusze" - napisał na Instagramie. "Natalia kochana moja mogę ci obiecać, że jeszcze zatańczymy. Dzisiaj zadzwoniła Malgosia, że mamy znów zaproszenie do Londynu (to był taki świetny czas razem) Twój udział w programie. Byłaś jego najjaśniejsza gwiazdą" - podkreślił tancerz. 

We wzruszających słowach tancerkę pożegnała też Kinga Rusin, która była prowadzącą we wspomnianym show TVN. "Płakałam jak bóbr, kiedy odpadła w półfinale. Była tak utalentowana, pracowita, skromna, życzliwa, przesympatyczna. Skakałam z radości, kiedy moi przyjaciele zdecydowali się ufundować jej anonimowo prywatne, roczne stypendium na Broadway'u. Zasługiwała na to jak nikt inny! Byłam taka dumna, kiedy kilka lat później szefowa Broadway Dance Center nie mogła się Natalii nachwalić i powiedziała mi, że to jedna z najlepszych tancerek, jakie w życiu widziała. Natalia poszła własną taneczną drogą, spełniała marzenia, dawała ludziom szczęście. Natalia, nigdy ciebie nie zapomnę". 

Nie żyje Natalia Madejczyk. Była gwiazdą "You Can Dance"

Pogrzeb Natalii Madejczyk

Obecnie trwają przygotowania do pogrzebu tancerki. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 14 lipca o godzinie 14:00 na Starym Cmentarzu w Łodzi. O szczegółach uroczystości poinformowała na Facebooku siostra tancerki. Przy okazji zaapelowała do uczestników pogrzebu, by nie przychodzili w czerni oraz nie przynosili na cmentarz wiązanek ze sztucznych lub ciętych kwiatów. 

"Droga Rodzino, Przyjaciele, Znajomi, będziemy zaszczyceni, jeśli zechcecie nam towarzyszyć w ostatniej ziemskiej drodze Natalii. Ceremonia odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 15.07.2022 roku o godzinie 14:00. Zgodnie z wolą Natalii, prosimy o nieprzywdziewanie czerni. Z rozmów na tematy egzystencjalne wiemy, że pragnęłaby, abyśmy pożegnali Ją w radosnych kolorach lub kwiatach. Także w imieniu Natalii, prosimy o nieprzynoszenie wieńców i wiązanek, zwłaszcza sztucznych. Jeśli macie ochotę przyozdobić miejsce pochówku, prosimy o kwiaty polne lub ogrodowe, a środki, które zamierzaliście wydać na wieńce, wrzućcie, prosimy, do puszek osób kwestujących przed kaplicą. Pieniądze zasilą renowację i odnowę zabytków na Starym Cmentarzu - kto wie, ile jeszcze pięknych Dusz pozostawiło swe ciała w tym miejscu" - cytuje jej słowa portal SE.pl.

Kilka wzruszających słów napisała również mama Natalii Madejczyk: "Kochani, chciałabym się z Wami podzielić swoimi odczuciami po odejściu mojej kochanej córki Natalii i tylko jeden cytat może oddać to, co teraz czuję. "Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada cicho na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy" -Haruki Murakami. A utworem Ennio Morricone chciałabym podziękować Natalce za Jej obecność w moim życiu".

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Natalia Madejczyk | You Can Dance - Po prostu tańcz!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy