Nie tylko "Randka w ciemno"! Miłosne reality show sprzed lat

Programy, których celem było znalezienie przez uczestników wymarzonej miłości, przez wiele lat cieszyły się ogromną popularnością. Pamiętacie te randkowe reality show sprzed lat?

"Randka w ciemno"

Słynny program rozrywkowy "Randka w ciemno" emitowany był na antenie TVP1. Bazował na amerykańskim formacie "The Dating Game". Pierwszym prowadzącym show został Jacek Kawalec

"To była jedna z moich aktorskich w pewnym sensie ról, którą wspominam z sentymentem, najsolidniej chyba zapamiętana przez szeroką widownię. Mimo że kiedy prowadziłem program, byłem jednocześnie aktorem Teatru Polskiego w Warszawie, grając w rozmaitym repertuarze, od Szekspira, Słowackiego i Fredrę po Gombrowicza" - wspominał Kawalec w jednym z wywiadów.

Reklama

Później na stanowisku prowadzącego zastąpił go Tomasz Kammel, który pełnił tę rolę w latach 1998-2005. 

"Gra wstępna"

"Gra wstępna" była programem randkowym emitowanym na Polsacie, który prowadziła Katarzyna Cichopek. W show jedna osoba wybierała partnera spośród czterech kandydatów. W formacie wykorzystywane były reportaże, materiały, a także informacje o kandydatach zebrane wcześniej przez producentów. 

"Czar par"

Program "Czar par" łączył w sobie elementy teleturnieju i reality show, emitowany był od 20 lutego 1993 roku do 27 stycznia 1996 na antenie TVP1 oraz ponownie od 20 września do 13 grudnia 2019 na TVP2. Format został wmyślony przez Bożenę Walter.

Pierwszą odsłonę prowadzili Hanna Dunowska i Krzysztof Ibisz. W odnowionym programie rolę prowadzących pełnili Izabella Krzan i Maciej Kurzajewski

Ostatnio o programie zrobiło się głośno, gdy była żona Macieja Kurzajewskiego, Paulina Smaszcz, zarzuciła jemu i Katarzynie Cichopek, że przez wiele lat oszukiwali najbliższych. Dziennikarka zasugerowała także, że romans między prezenterami wybuchł właśnie na planie programu "Czar par".

"Kawaler do wzięcia"

Program "Kawaler do wzięcia" trafił na antenę telewizji TVN w 2003 roku. Tytułowym kawalerem był Bartosz Okowity - o jego sympatię walczyło 25 kandydatek. Ostatecznie wybranką bohatera została Justyna Kurowska, a ich telewizyjny związek zakończył się niedługo po zakończeniu zdjęć w RPA.

"Amazonki"

Reality show "Amazonki" w czasie swojej emisji na kanale TV4 cieszył się dużą popularnością. Przypomnijmy, że w formacie tym 12 mężczyzn rywalizowało o względy sześciu mieszkanek Domku Amazonek. 

W finale zwyciężyli Agnieszka Peczyńska i Dawid Ozdoba, który zmarł przedwcześnie kilka tygodni temu. Zwycięska para wygrała 100 tys. zł. 

Współczesne programy randkowe

Obecnie widzowie z zapartym tchem śledzą losy współczesnych reality show randkowych, do których należą m.in. "Doda. 12 kroków do miłości", "Ślub od pierwszego wejrzenia", "Love Island", czy "Hotel Paradise". 

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama