"Milionerzy": Pytanie o Półwysep Fennoskandzki omal nie pokonało uczestnika

Marcin Caliński wystąpił w 525. odcinku "Milionerów". Okazało się, że geografia nie jest jego najmocniejszą stroną. Dużą trudność sprawiło mu pytanie o to, który półwysep to część Półwyspu Fennoskandzkiego.

Marcin Caliński w programie "Milionerzy" z pytaniem eliminacyjnym poradził sobie śpiewająco - odpowiedział na nie w niewiele ponad cztery sekundy.  Jednak znakomita passa nie trwała długo. Uczestnik szybko musiał skorzystać z pomocy publiczności, choć z pozostałymi pytaniami radził sobie bez trudu.

Prawdziwe schody zaczęły się, gdy Hubert Urbański przeczytał pytanie dotyczące geografii, które warte było 20 tys. zł. 

Reklama

Pytanie brzmiało: 

Który półwysep to część Półwyspu Fennoskandzkiego?

  • A. Apeniński
  • B. Iberyjski
  • C. Bałkański
  • D. Skandynawski

"Milionerzy": Hubert Urbański podpuścił uczestnika?

Marcin Caliński stosunkowo długo zastanawiał się nad odpowiedzią na to pytanie. Sam przyznał, że sprawia mu trudność. Postanowił więc wykorzystać koło ratunkowe w postaci telefonu do przyjaciela, który jest dobry z geografii. Przyjaciel nie był jednak pewien prawidłowej odpowiedzi, więc uczestnik postanowił wykorzystać drugie koło ratunkowe - pół na pół. Wtedy do wyboru pozostały mu odpowiedzi B i D. 

Gdy Marcin zaczął poważnie zastanawiać się nad rezygnacją z dalszej gry i zakończeniem rozgrywki z 10 tys. zł, Hubert Urbański postanowił przypomnieć uczestnikowi, że są gracze, którzy ryzykują znacznie większe sumy. Ostatecznie uczestnik zdecydował się zaznaczyć odpowiedź D. Skandynawski, co mu się opłaciło, ponieważ była prawidłowa. 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Milionerzy | Hubert Urbański
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama