Reklama

Katarzyna Pakosińska: Kiedyś wyrzucona z TVP, teraz triumfalnie powraca!

Katarzyna Pakosińska od lat bawi Polaków do łez. Uwielbiana gwiazda polskiego kabaretu rozśmieszała widzów wraz z kolegami z Kabaretu Moralnego Niepokoju, a na przestrzeni lat wielokrotnie prowadziła popularne programy. Teraz wraca na antenę stacji, która w przeszłości zerwała z nią współpracę!

Katarzyna Pakosińska: Bawi Polaków od lat

Katarzyna Pakosińska może pochwalić się różnorodnymi projektami, które zapewniły jej ogromną popularność i rozpoznawalność. Dziennikarka, artystka kabaretowa, konferansjerka to tylko niektóre z jej zawodowych tytułów. Pakosińska była tancerką "Pruszkowiaków" - zespołu folklorystycznego, z którym występowała przez 20 lat; ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim; prowadziła "Kawę czy herbatę"; wydawała programy emitowane na antenie TVP Polonia. Współpracowała również z radiową Trójką.

Największą sławę zyskała jako członkini Kabaretu Moralnego Niepokoju, który założyła w 1996 roku razem ze swoimi kolegami ze studiów. Przez lata bawiła Polaków, jednak w 2011 roku nieoczekiwanie "odeszła" z popularnej grupy.

Reklama

W rozmowie z "Vivą" mówiła:

Swojej kariery w kabarecie nie żałuje:

"Tysiąc razy od ćwierć wieku starałam się zmienić swój zawód na bardziej poważny, ale po tylu latach zdaję sobie sprawę z tego, że zajmując się poczuciem humoru i śmiechem, zajmuję się czymś najpoważniejszym na świecie" - powiedziała w wywiadzie z serwisem Newseria Lifestyle.

Katarzyna Pakosińska: Nie tylko kabaret

Na swoim koncie Katarzyna Pakosińska ma również występy na teatralnych deskach czy w serialach telewizyjnych. W 1999 roku zagrała w spektaklu "Gra o Manon" wg A. F. Prevosta w reżyserii Wojciecha Siemiona w Teatrze Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie. Pojawiała się również gościnnie w serialach "Boża podszewka", "Badziewiakowie", "Niania", "Hotel 52".  Mogliśmy oglądać ją także w rolach drugoplanowych w filmach "Deborah", "Łóżko Wierszynina" i "Dr Jekyll i Mr Hyde wg Wytwórni A'YoY".

Katarzyna Pakosińska uwielbia Gruzję i kulturę tego kraju (stąd pochodzi drugi mąż artystki, Irakli Basilaszwili). W 2009 roku na antenie TVP2 zadebiutował złożony z sześciu odcinków program dokumentalny "Tańcząca z Gruzją". Zresztą tańcem zajęła się dosłownie w innym projekcie - w 2011 r. była jedną z uczestniczek trzynastej edycji "Tańca z gwiazdami". W parze wystąpiła ze Stefano Terrazzino.

W 2020 roku media obiegła informacja, że współpracę z Katarzyną Pakosińską zakończyła i Telewizja Polska, i Polskie Radio. Sytuację dziennikarka skomentowała w rozmowie z Newserią:

"Straciłam swoje dwa medialne domy, w których się wychowywałam i dawały mi doświadczenie. Mówię o telewizyjnej Dwójce i radiowej Trójce. Można powiedzieć, że stałam się trochę bezdomna. Ale trzymanie się w grupie ludzi, którzy podobnie patrzą na życie, tworzy enklawy, więc niech to będzie dobrą wróżbą na przyszłość. Zjednoczmy się i nie ustawiajmy, że ktoś jest lepszy czy gorszy".

Katarzyna Pakosińska: Półeczka mocy

Artystka jednak nigdy nie zamierzała się poddawać, a trudne chwile przezwyciężać. W marcu 2022 roku dla serwisu Anywhere.pl mówiła, że ma tzw. "półeczkę mocy".

"Tak, półeczka mocy musi być, myślę, że każdy musi mieć coś takiego. Podobnie jak zapisuję fajne rzeczy, bo oczywiście mamy tendencję do zapominania o miłych rzeczach, a trzymamy się wycieruchów. Właśnie nie, to trzeba przepracować, to jakaś lekcja, która nam coś daje, żeby nas znowu nakręcić do przodu. Koncentrujmy się na jasnych stronach i to jest naprawdę mocne. Jeżeli ktoś mnie pyta, skąd czerpię tę energię to właśnie z tych. Z tych moich pól, z fantastycznych ludzi i marzeń, do których sobie powolutku “dyrdudyrdu" do przodu. To jest miłe, cały sens życia".

Okazało się, że kilka miesięcy później artystka nieoczekiwanie powróciła do mediów publicznych!

Katarzyna Pakosińska: Wraca do TVP!

Kilkanaście dni temu ogłoszono bowiem, że Katarzyna Pakosińska zagra w jednej z serialowych produkcji TVP1. Mowa o "Leśniczówce", serialu, który gości na antenie od 2018 roku. Jak donosi AKPA, Pakosińska wcieli się w Kazię - atrakcyjną i zamożną, ale samotną kobietę, która sporo namiesza w życiu bohaterów.

Zobacz też:

Co robią dziś gwiazdy "Koła fortuny"? Zupełnie się zmienili

Znana prezenterka połknęła słuchawkę. Myślała, że to tabletka

"Taniec z gwiazdami": Znamy nowych uczestników programu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL