Reklama

Edward Miszczak zostanie Dyrektorem Programowym Polsatu

Edward Miszczak w styczniu dołączy do Telewizji Polsat i obejmie stanowiska Wiceprezesa Zarządu, a także Dyrektora Programowego. Pracę w Telewizji Polsat rozpocznie 16 stycznia 2023 roku.

Nina Terentiew, która obecnie jest Dyrektorem Programowym i Członkiem Zarządu, zakończy pełnienie tych funkcji i wejdzie w skład rady nadzorczej Telewizji Polsat. 

Edward Miszczak: Kariera

Edward Miszczak ukończył historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Naukę na uczelni łączył z pracą w radiu studenckim. Później był dziennikarzem Radia Kraków.
 
W 1989 wraz ze Stanisławem Tyczyńskim tworzył spoty wyborcze Komitetu Obywatelskiego, a rok później znalazł się wśród twórców radia RMF FM. Z kolei w latach 1998-2022 Edward Miszczak był dyrektorem programowym telewizji TVN.

Reklama

"Telewizja to rozrywka i telewizja to moda. Teraz dzięki Netfliksowi mamy modę na seriale, Netflix nauczył ludzi płacić za kontent - to ważne zjawisko socjologiczne. Oczywiście są w telewizji także newsy. W Polsce się zrobiło tak, że są trzy stajnie newsowe i jak mniemam każda będzie pracowała w innym kierunku. Ale zmienia się model konsumpcji telewizji, nie da się już przedstawiać letnich newsów, nikt tego nie będzie oglądał. Dzisiaj widz podobnie jak polityk w studiu oczekuje innego wymiaru przekazu" - Miszczak mówił w 2018 roku podczas Międzynarodowej Konferencji PIKE w Łodzi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy