Aleksandra Justa: Przez męża stała się gwiazdą skandalu

Aktorstwem zajmuje się już od trzydziestu lat, ale głośno zrobiło się o niej za sprawą rozwodu ze Zbigniewem Zamachowskim. Przez prawie dwadzieścia lat odkładała karierę na drugi tor, by zająć się domem i wspomagać męża. Od medialnego rozstania z aktorem coraz częściej pojawia się na ekranie. Co dzisiaj robi Aleksandra Justa?

Rodzina na pierwszym miejscu

Aleksandra Justa w 1992 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Po studiach związała się z Teatrem Studio w Warszawie. Jej debiutem filmowym była rola koleżanki Agaty, jednej z bohaterek "Kawalerskiego życia na obczyźnie". Później pojawiła się m.in. w filmach "Cwał", "Światła", "Struggle" (za który otrzymała w 2004 roku nagrodę na festiwalu MFF za najlepszą główną rolę kobiecą).

Pewnego dnia los postawił na jej drodze Zbigniewa Zamachowskiego. Aktor był już po rozwodzie z inną aktorką - Anną Komornicką. Mimo łączącej ich głębokiej miłości, z czasem na wierzch zaczęła wychodzić różnica charakterów oraz planów dotyczących wspólnej przyszłości. Zbigniew Zamachowski coraz częściej marzył dzieciach. Komornicka chciała za to rozwijać swoją karierę.

Reklama

Aleksandra Justa nie zawahała się odstawić kariery na drugi plan. Zresztą w jej rodzinnym domu to tata pracował i zarabiał na rodzinę, a mama zajmowała się dziećmi i domem. Aktorka zajęła się więc dziećmi, a Zamachowski intensywnie pracował.

Ich związkowi mocno kibicowała przyjaciółka aktora, Magda Umer. Wiedziała, jak bardzo jej przyjaciel pragnie mieć rodzinę. Miała go stale na oku, bo po ślubie zamieszkał z Aleksandrą w sąsiedztwie - przy tej samej co Magda Umer ulicy w podwarszawskich Pęcicach. Piosenkarka cieszyła się, gdy na świat przychodziły kolejne dzieci Zbyszka i Oli. Kiedy urodziła się ich najmłodsza córka - Bronia - aktor poprosił ją, by została jej matką chrzestną.

Zbigniew Zamachowski często się zakochiwał. Kim była jego pierwsza żona?

Gabriela Muskała: Zamachowski i inne tajemnice!

Medialny rozwód

Niestety, ich historia nie miała szczęśliwego zakończenia. Kilka razy walczyli z poważnymi kryzysami. W 2009 roku aktorka wybaczyła mężowi zauroczenie młodszą aktorką. Późniejszego pożaru nie udało się już ugasić. Para rozwiodła się w atmosferze skandalu w 2012 roku, a ich losy stały się pożywką dla portali i tabloidów. 

Zamachowski zostawił Aleksandrę Justę i czwórkę dzieci dla Moniki Richardson. Kolorowa prasa najpierw rozpisywała się o rozstaniu aktorów, a potem o problemach... alimentacyjnych. Najpierw aktor miał płacić 18 tysięcy złotych miesięcznie, później - 14 tysięcy. Te finansowe zobowiązania przekroczyły jednak jego możliwości. Kiedy Zamachowski starał się jeszcze raz obniżyć tę kwotę (syn pary osiągnął pełnoletność), skończyło się tym, że jego konto zajął komornik. Sytuację szeroko komentowano w internecie.

Zbigniew Zamachowski często się zakochiwał!

Zbigniew Zamachowski kochał Magdę Umer! Co ich łączy dziś?

Powrót na ekrany

Gdy w ubiegłym roku Zbigniew Zamachowski rozstał się ze swoją trzecią żoną, niespodziewanie mógł liczyć na wsparcie Justy. Aktorka w rozmowie z portalem Pomponik.pl powiedziała, że aktor w tych trudnych chwilach ma wsparcie zarówno dzieci, jak i jej: "Zbyszek nigdy nie zerwał kontaktu z rodziną. Mimo rozwodu jesteśmy w dobrych relacjach, a drzwi naszego rodzinnego domu w Pęcicach są dla niego zawsze otwarte". 

Sama Justa po rozwodzie mocniej skupiła się na rozwoju swoich aktorskich pasji. Chociaż jest głównie aktorką teatralną, to można ją również zobaczyć na ekranie. Ostatnie dwa lata były dla niej szczególnie udane. Wystąpiła m.in. w "Dziewczynach z Dubaju", "Leśniczówce", "Osieckiej" czy produkcji "Ludzie i bogowie". W Teatrze Narodowym po raz pierwszy wystąpiła z córką Bronisławą w jednej produkcji.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Aleksandra Justa | Zamachowski Zbigniew
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy