Beata Chyczewska: Aktorstwo ma w genach. Jej ojca i brata zna cała Polska
W polskim show-biznesie nie brakuje aktorskich klanów. Dzieci sław często wybierają podobne ścieżki kariery. Jednak nie wszyscy posługują się znanym nazwiskiem. Chociaż niemal każdy Polak kojarzy Olafa Lubaszenkę, to niewiele osób wie, że z aktorstwem związała się również jego siostra, Beata.
Jeszcze na studiach Beata Paluch poznała swoją wielką miłość, wykładowcę Edwarda Linde-Lubaszenko. On był już trzykrotnym rozwodnikiem, nie szukał przelotnych romansów. Ona szybko zadurzyła się w 22 lata starszym profesorze i... wykonała pierwszy krok!
"To ona mnie poderwała. Miałem taki zwyczaj, że poza zajęciami przeprowadzałem indywidualne rozmowy ze wszystkimi studentami. Nie wiem już, co się zdarzyło, ale ją jakoś niechcący pominąłem. Przyszła do mnie z awanturą. No i się z nią spotkałem raz, drugi... W ten sposób zostaliśmy parą, a potem małżeństwem, którego owocem jest nasza córka, też Beata" - wspominał aktor w "Gazecie Krakowskiej"
Ich romans był wielkim skandalem, nikt nie wróżył im powodzenia. Plotkowano, że to pocieszenie po nieudanych związków dla Lubaszenki i kaprys zauroczonej studentki. Małżeństwo aktorów rzeczywiście nie przetrwało próby czasu. Byli pozostali jednak w przyjaznych relacjach. Również przez wzgląd na córkę Beatę.
Beata Chyczewska (przyjęła nazwisko męża) podobnie jak jej przyrodni brat, również poszła w ślady ojca. Co ciekawe, jak informuje Fakt.pl, jej ojciec nie wróżył jej kariery. Podobno uważał, że córka nie ma za dobrej dykcji. W latach 2008 - 2013 studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, a w 2017 r. ukończyła podyplomowo pedagogikę teatru.
Na małym ekranie zadebiutowała rolą recepcjonistki w serialu "Julia". Później zagrała role m.in. w "rodzince.pl", "Koronie Królów", "Ojcu Mateuszu". Zasłynęła także jako prezenterka programu "Warszawski dzień" na antenie TVP3 Warszawa. Największą rolą w dorobku aktorskim Beaty Chyczewskiej jest rola dyrektor szkoły Izabeli Karpowicz w serialu "Leśniczówka".
Beata Chyczewska prowadziła również zajęcia teatralne dla dzieci. Związana jest również z białostockim Teatrem Dramatycznym. Można ją było zobaczyć w spektaklach "Samobójca", "Treny", "Sopoćko" czy "Inwazja".