"Fallout" zostawił pustkę w sercu? Oto więcej postapokaliptycznych seriali!

"Fallout" odświeża tematykę świata postapokaliptycznego w popkulturze, ale w poprzednich latach mieliśmy już kilka naprawdę dobrych seriali, które w emocjonujący sposób pokazywały alternatywną wersję świata. Oto kilka najlepszych tytułów.


"The Walking Dead" (2010)

Serial "The Walking Dead" jest jednym z pierwszych, który nasuwa się nam na myśl, gdy mówimy o produkcjach postapokaliptycznych. Głównym bohaterem jest policjant Rick Grimes, który budzi się w świecie opanowanym przez zombie. Jego cel jest jeden: odnaleźć rodzinę i zapewnić jej bezpieczeństwo. Po drodze spotyka się kolejnymi osobami, które próbują odnaleźć swoje miejsce w świecie, który już dawno upadł. W trakcie podróży w poszukiwaniu bezpiecznych miejsc grupa Ricka mierzy się nie tylko z zarażonymi, ale też z ludźmi, którzy zatracili resztki człowieczeństwa. Produkcja doczekała się 11 sezonów oraz kilku spin-offów

Reklama

"Westworld" (2016)

Pewien naukowiec postanawia stworzyć futurystyczny park rozrywki, w którym goście mogą odgrywać wymarzone scenariusze, a nawet całkowicie oddać się rozrywce i porzucić konwenanse. Wszystko dzięki temu, że park jest zamieszkiwany przez roboty zwane "hostami" - hiperrealistyczne maszyny, które bez problemu mogą zwieść gości i udawać, że są prawdziwymi ludźmi. Wszystko wydaje się doskonale przemyślane, dopóki androidy nie zaczynają się buntować i zwracać przeciwko gościom

"The Last of Us" (2023)

Serial "The Last of Us" rok temu wstrząsnął światem seriali i wywoływał wiele dyskusji, ale nie da się ukryć, że to jedna z najbardziej udanych produkcji ostatnich lat. "The Last of Us" powstało na podstawie znanej gry, która prezentowała świat mrocznego postapo, w którym ludzkość uległa wpływowi tajemniczego grzyba, który przemienia zarażonych w przerażające humanoidalne stworzenia. Aktualnie fani oczekują na drugi sezon genialnej produkcji HBO. 

"The 100" (2014)

Niecałe 100 lat po wojnie nuklearnej setka odważnych (i karanych) młodych ludzi opuszcza umieszczoną w kosmosie bezpieczną Arkę i trafia na Ziemię, by sprawdzić, czy planeta nadaje się do ponownego zamieszkania. Czy uda się im przetrwać w nowym, niesprzyjającym środowisku? Produkcja doczekała się siedmiu sezonów i jest już zakończona. 

"Łasuch" (2021)

Jak jednym słowem określić ten serial? "Uroczy" będzie idealnym opisem. Głównym bohaterem jest Gus — chłopiec, któremu wyrosły jelenie różki, a jego światem stała się planeta spustoszona przez nieznany kataklizm. Efektem tego było powstanie takich hybryd jak on. Wyrusza w podróż przez spustoszoną Amerykę, ale nie jest samotny w tej przygodzie — towarzyszy mu Jepperd. Jaki jest ich cel? Poszukują bezpiecznej przystani — tylko i aż tyle. Na ten moment produkcja składa się z dwóch sezonów, a w tym roku ma pojawić się trzeci i jednocześnie ostatni. 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Żywe trupy | Fallout | Westworld
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama