Mateusz Damięcki: Jego kariera aktorska się nie zatrzymuje. Wszystko zawdzięcza rodzinie

Mateusz Damięcki wystąpił w wielu polskich produkcjach. Pasję do aktorstwa przejął po tacie i dziadkach, którzy również grali na scenie. Dziś nie ukrywa, że wykonuje swój wymarzony zawód.

Mateusz Damięcki: Początki kariery aktora

Przygoda z filmem Mateusza Damięckiego zaczęła się od użyczenia głosu Krzysiowi w "Nowych przygodach Kubusia Puchatka", jednak widzowie mogli obejrzeć go na ekranie dopiero w 1993 roku w serialu "40-latek. 20 lat później", gdzie zagrał wnuka Karwowskich. 

Dwa lata później wystąpił u boku Anny Muchy w serialu "Matki, żony i kochanki". W pionierskim serialu Juliusza Machulskiego Damięckiemu przypadła w udziale rola syna jednej z głównych bohaterek, graną przez Annę Romantowską. 

Reklama

W kolejnych latach, Mateusz reglanie występował w wielu polskich produkcjach. Jego kariera aktorska z każdym rokiem nabierała tempa.

Mateusz Damięcki: Pochodzi z aktorskiej rodziny

Ojcem Mateusza jest aktor Maciej Damięcki. Kilka lat temu aktor pomógł ojcu w walce z rakiem prostaty. Z aktorstwem związani byli także jego dziadkowie - Dobiesław Damięcki i Irena Górska-Damięcka. 

Mateusz Damięcki: Jego kariera się nie zatrzymuje

Mateusza Damięckiego widzimy regularnie w nowych produkcjach. Fani pozytywnie ocenili jego występy w takich filmach jak "Furioza" czy "Miłość na pierwszą stronę". W tym roku zobaczymy go, chociażby w ekranizacji książki "O psie, który jeździł koleją".

Zobacz też:

Aleksandra Niżyńska grała postać Uli w "Klanie". Dlaczego porzuciła aktorstwo?

"M jak miłość": Zdjęcie braci Mroczek zaniepokoiło fanów! Co się stało?

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Damięcki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy