Joanna Koroniewska: Latami milczała o piekle, przez które przeszła

Joanna Koroniewska, czyli nieodżałowana Małgosia Mostowiak z „M jak miłość”, bardzo niechętnie mówi o przykrych doświadczeniach ze swojej przeszłości. W najnowszym wywiadzie zdradziła, dlaczego latami ukrywała przed światem, że była ofiarą mobbingu i że straciła kilka ciąż... - Nie chciałam być znana z tego, że żalę się na swoje życie – wyznała.

Joanna Koroniewska jest jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek swojego pokolenia. Zdobyła popularność, grając Małgosię Mostowiak w "M jak miłość", z którą - choć odeszła z serialu już prawie dekadę temu - wciąż jest kojarzona. Ostatnio mieliśmy okazję oglądać ją na małym ekranie jako nadkomisarz Maję Olender w "Śladzie" i prokurator Alicję Starzyńską w produkcji Polsatu "Mecenas Porada". Dziś aktorka znana jest przede wszystkim z... internetu. "Domówki", na które regularnie zaprasza fanów razem z mężem Maciejem Dowborem, są hitem Instagrama.

- Przygoda z Instagramem pokazała, że oboje mamy umiejętności, których się po sobie nie spodziewaliśmy. Okazała się dla nas także terapią - wyznała aktorka w najnowszym wywiadzie dla "Twojego Stylu".

Reklama

Joanna Koroniewska: Nigdy nie żaliła się na swój los

Internauci, którzy regularnie oglądają "Domówki u Dowborów", postrzegają Joannę jako ciepłą, zawsze uśmiechniętą, sympatyczną osobę. Niewiele osób wie, że aktorka przeszła w swoim życiu przez piekło... Joanna Koroniewska wiele lat ukrywała, że była prześladowana przez jedną ze swoich profesorek z łódzkiej filmówki.

- W imię zahartowania mnie pani profesorka od razu na początku wybrała mnie sobie za cel i była to niekończąca się moja walka z upokorzeniem, wstydem i samymi najgorszymi emocjami. Wybitna pani pedagog wymyślała mi ksywy, które raniły mnie do żywego, wciąż zwracała uwagę na to, jaka to jestem głupia, używając przy tym naprawdę mocnych słów. Najgorszych. Najmocniejszych... - wyznała niedawno w mediach społecznościowych.

Ewa Mirowska, bo to ona dręczyła Joannę, nie zgodziła się nawet zwolnić swojej "ulubionej" studentki z próby do spektaklu dyplomowego, gdy umierała mama aktorki.

Joanna Koroniewska także dopiero niedawno zdecydowała się opowiedzieć publicznie, że straciła kilka ciąż.

- Nie mówiłam o tym (o najtrudniejszych doświadczeniach ze swego życia - przypis red.) przez wiele lat. Nie chciałam być znana z tego, że żalę się na swoje życie. Długo czułam, że jest to tylko moje - tłumaczy dziś w rozmowie z "Twoim Stylem".

Joanna Koroniewska: Normalna w nienormalnym świecie

Joanna Koroniewska nie chciała, żeby widziano w niej ofiarę okrutnego losu i złych ludzi, ale przede wszystkim wstydziła się tego, co ją spotkało.

- W kobiecie, która ma za sobą takie doświadczenia, siedzi utajone poczucie wstydu, porażki, niesprawiedliwości. Z powodu tych emocji wiele z nas woli zamknąć się w sobie, niż mówić. Ja też nadal nie jestem na to stuprocentowo gotowa - twierdzi aktorka.

Była gwiazda "Emki" nie kryje, że - zanim poznała Macieja Dowbora - miała deficyt miłości i więzi rodzinnych. Mama wychowywała ją są sama, nie miała rodzeństwa...

- Byłam samotnym dzieckiem - mówi i dodaje, że pewnie dlatego dziś rola mamy jest najważniejszą w jej życiu.

- Po śmierci mamy mój świat się zawalił. Byłam młodą kobietą potrzebującą wsparcia, rady... - powiedziała "Twojemu Stylowi".

Choć bolesne wspomnienia wciąż powracają do Joanny Koroniewskiej w koszmarach, aktorka stara się na co dzień nie myśleć o tym, co złego spotkało ją w przeszłości. Potwierdza, że miała kiedyś bardzo niską samoocenę i musiała poddać się terapii, by uwierzyć w siebie.

- Wytłumaczyłam sobie, że każde traumatyczne doświadczenie uczy mnie doceniać to, co mam. Czasem słyszę, że w tym nienormalnym świecie jestem normalna. Może właśnie dlatego, że zawsze wiedziałam, co jest w życiu najważniejsze - bo to straciłam - twierdzi gospodyni "Domówek u Dowborów".

Zobacz też:

TVP sprzedała prawa do polskich seriali. Wpływy z transakcji sięgają milionów
"Czarne lustro": Znamy obsadę szóstego sezonu serialu Netfliksa
"Stulecie Winnych": O czym będzie piąty sezon?

Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Koroniewska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy