Jan Wieczorkowski miał opinię króla życia. O jego romansach było głośno

Trudno uwierzyć, że Jan Wieczorkowski, za którym jeszcze niedawno szalały miliony Polek i który cieszył się opinią pożeracza niewieścich serc, jest już statecznym panem 50+, wzorem męża i ojca. Zanim w 2007 roku poznał Urszulę, z którą wciąż idzie przez życie, skakał z kwiatka na kwiatek i romansował na prawo i lewo. Pamiętacie wszystkie jego dziewczyny?

51-letni Jan Wieczorkowski, czyli Stanisław Winny ze "Stulecia Winnych" i pierwszy odtwórca roli Michała Chojnickiego w "Klanie", uchodził w młodości za króla życia, dla którego najważniejsze jest, by dobrze się bawić.

"Przyznaję, szalałem na imprezach. Byłem pewny, że przehulam życie" - wyznał po latach w wywiadzie dla "Gali".

Reklama

Aktor nie kryje, że tak naprawdę wcale nie miał szczęścia do kobiet, bo te... omijały go szerokim łukiem, myśląc, że byłyby dla niego jedynie przelotną miłostką.

Jan Wieczorkowski: Zakochiwał się najczęściej w niewłaściwych kobietach

Najgłośniejszą relacją miłosną Jana Wieczorkowskiego był jego związek z Moniką Brodką. Wokalistka wcale nie była pierwszą artystką, dla której były gwiazdor "Klanu" stracił głowę.

Wcześniej spotykał się z niespełnioną aktorką Niną Roguż (grała epizody w serialach), był związany z bardzo wówczas popularną Reni Jusis, widywano go też w towarzystwie nieco już dziś zapomnianej Renaty Dąbkowskiej - wokalistki zespołu Sixteen. Nie ukrywał, że ma słabość do piosenkarek, ale nigdy nie potwierdził publicznie, że z którąś z nich zamierza związać się na dobre i na złe.

Jan chętnie za to mówił o ślicznej Kasi poznanej w jednym z warszawskich pubów. Spotykali się dość długo, snuli nawet wspólne plany na przyszłość, ale ich uczucie szybko się wypaliło.

Jan Wieczorkowski: Gustował w młodych artystkach. Przed kilkoma z nich otworzył swoje serce

Pierwszą sympatią Jana Wieczorkowskiego była koleżanka ze szkoły teatralnej - Dorota Naruszewicz, z którą już po studiach przez kilka lat spotykał się na planie "Klanu". Nazywał ją "aniołem o niebieskich oczach" i wzdychał do niej skrycie, ale wiedział, że nie ma u niej szans. Dorota była bowiem do szaleństwa zakochana w przystojnym prawniku, za którego wyszła za mąż, gdy ich pierwsza córka miała już ponad dwa lata.

Po tym, jak Dorota dała mu kosza, Jan zaczął widywać się z wokalistką grupy Sixteen Renatą Dąbkowską, ale i ten związek nie przetrwał dłużej niż chwilę. Znacznie trwalsze okazało się uczucie, jakie połączyło go Reni Jusis.

Jan Wieczorkowski i Reni Jusis byli parą przez rok. Wydawało się, że są ze sobą bardzo szczęśliwi, ale - co wyszło na jaw, dopiero gdy się rozstali - czego innego oczekiwali od życia. Reni myślała o stabilizacji, Jan nie był jeszcze gotowy na założenie rodziny. Po latach przyznał, że żałuje, iż im nie wyszło.

"Reni była dla mnie ważną osobą. Rozchodziliśmy się i wracaliśmy do siebie. Istne szaleństwo. Popełniłem pewien błąd i straciłem ten związek. Potem żałowałem" - powiedział w rozmowie z "Vivą!".

"Błędem" okazał się po prostu skok w bok. Jan nie potrafił oprzeć się zjawiskowo pięknej Katarzynie Kosseckiej, którą poznał w modnym warszawskim pubie. Katarzyna była nawet o krok od przekonania go do ożenku, ale w ostatniej chwili przestraszył się i ją zostawił. Podjął tę decyzję bez specjalnego bólu serca. Był już pod urokiem prześlicznej Niny Roguż - 20-letniej studentki Uniwersytetu Warszawskiego, która marzyła o karierze aktorskiej i szła jak burza.

Jan Wieczorkowski: Zamienił śliczną Ninę na arcyzdolną Monikę

Jan i Nina poznali się w 1998 roku na planie "Pokoju 107". Wtedy jednak nie zwrócili na siebie uwagi. Ona miała zaledwie 16 lat i nie w głowie jej było rozglądanie się za mężczyznami. On z kolei był jeszcze wtedy zakochany w Dorocie Naruszewicz.

Dopiero podczas przypadkowego spotkania po czterech latach Jan zaczął uważniej przyglądać się uroczej Ninie. Świeżo odnowiona znajomość szybko przerodziła się w przyjaźń, a ta z kolei zmieniła się w uczucie.

"Nie wiadomo, co z tego wyniknie. Na razie doskonale się razem bawimy i uwielbiamy wspólnie spędzać czas" - wyznała Nina Roguż "Twojemu Imperium".

"Jesteśmy parą" - potwierdził potem Janek w rozmowie z plotkarskim tygodnikiem, a kilka tygodni później ogłosił, że - niestety - nie jest to już aktualne.

Po rozstaniu z Niną Jan Wieczorkowski przez pewien czas starał się nie pokazywać całemu światu w towarzystwie nowych partnerek. Jeśli się z kimś spotykał, był bardzo dyskretny. Do czasu, gdy media obiegła informacja, że zagiął parol na młodszą od niego o 16 lat Monikę Brodkę. Pewnego dnia - latem 2005 roku - wybrał się na koncert zwyciężczyni piosenkarki do Wrocławia. Po imprezie poszedł za kulisy, by pogratulować Monice świetnego występu, a ona zaprosiła go na kawę.

Jan Wieczorkowski: Rodzina - żona i synowie - to najwspanialsze co dostał od życia

O tym, że 33-letni aktor związał się z niespełna 18-letnią wschodzącą gwiazdą polskiej piosenki, mówiła cała Polska. Paparazzi nie odstępowali ich nawet na krok. Wytropili ich nawet w Żywcu, dokąd Monika zabrała Janka na swój koncert, by przy okazji przedstawić go mieszkającym w pobliskiej Twardorzeczce rodzicom.

Kilka miesięcy po pierwszej randce Jan poprosił Monikę o rękę, a ona powiedziała "tak", ale wcale nie chciała jeszcze zostać żoną. Jej kariera nabierała zawrotnego tempa, chciała po prostu dobrze wykorzystać swój czas. Tymczasem Janowi nagle zaczęło się śpieszyć do ślubu. Gdy zorientował się, że z Brodką raczej nie założy rodziny, zerwał z nią.

Wkrótce po rozstaniu z Moniką Wieczorkowski poznał kobietę, o jakiej marzył. Urszulę Karczmarczyk wypatrzył na jednej ze stołecznych imprez.

"Zakochałem się i trwało to dłużej niż zwykle. Przy Uli stałem się mężczyzną, który potrafi dawać, nie tylko brać" - powiedział "Gali", wspominając początki ich znajomości.

W sierpniu 2010 roku Jan Wieczorkowski i Urszula Karczmarczyk zalegalizowali swój trwający już prawie cztery lata związek. Honorowym gościem na ich ślubie był niespełna roczny Janek - ich pierwszy syn. W 2014 roku powitali na świecie Wincentego.

"Rodzina to najwspanialsze, co dostałem od życia" - napisał aktor w mediach społecznościowych pod zdjęciem z żoną i synami.

Zobacz też:

Sekrety z przeszłości gwiazdy TVP! Jest spokrewniona z kochanką Napoleona

Krystian Wieczorek wielką miłość poznał na planie. Długo się ukrywali, wygadał się znajomy

Oto najlepsze seriale tego roku. Ile z nich widziałeś?

Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: Jan Wieczorkowski | Monika Brodka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy