Bogumiła Wander: Kiedyś gwiazda TVP, dziś nie pamięta kim była. Co się z nią stało?

Bogumiła Wander przez lata była twarzą TVP, gdzie pracowała jako prezenterka i spikerka. Od dwóch lat w sieci krążą informacje o jej bardzo słabym stanie zdrowia. Co dziś dzieje się z 79-latką?

Bogumiła Wander: Pozwolono jej pożegnać się z telewidzami

Bogumiła Wander nigdy nie kryła, że telewizja to jej wielka pasja. Pracowała w niej prawie 40 lat!

"Praca w telewizji sprawiała mi ogromną przyjemność, ale pochłaniała bez reszty. Właściwie nigdy nie miałam czasu dla siebie. Dyżurowałam w weekendy, święta, sylwestry. Uznałam w końcu, że najwyższa pora zacząć cieszyć się życiem. Weszłam w XXI wiek jako osoba wolna od trosk związanych z pracą w telewizji" - wyznała "Angorze", gdy w 2003 roku, tuż po swych 60. urodzinach, zdecydowała się przejść na emeryturę.

Reklama

Bogumiła Wander była jedyną spikerką ze "starej gwardii", której szefowie TVP pozwolili pożegnać się z widzami. Twierdziła, że miało to zapobiec plotkom, że została zwolniona.

"Rozstałam się z telewizją na własną prośbę i na własnych warunkach" - powiedziała w jednym z wywiadów.

Dwa lata po odejściu z TVP spikerka poślubiła Krzysztofa Baranowskiego, z którym była związana już ponad 20 lat. 

"Mogę wreszcie bez reszty poświęcić się mężczyźnie, którego bezgranicznie kocham" stwierdziła w rozmowie z "Życiem na gorąco".

Dziś Bogumiła Wander nie pamięta, że była kiedyś wielką gwiazdą, uwielbianą przez miliony widzów spikerką i "wizytówką" TVP.

Bogumiła Wander: Co dziś dzieje się z gwiazdą TVP?

Pierwsze symptomy choroby Alzheimera Krzysztof Baranowski dostrzegł u żony trzy lata temu.

"Sądziłem, że to przywary związane z wiekiem. Wiązałem je z naturalnym biegiem rzeczy. Na starość człowiek robi się przecież nieuważny, pojawiają się drobne dziwactwa. Nie sądziłem, że to choroba" - wyznał na łamach "Party".

Baranowski potwierdził, że jego ukochana spędzi w ośrodku w Konstancinie resztę swojego życia, bo ma tam profesjonalną opiekę, której w domu nie byłby w stanie jej zapewnić.

Z okazji 70-lecia Telewizji Polskiej, w programie "Pytanie na Śniadanie" wspomniano karierę i życie Bogumiły Wander. Podkreślono jej bardzo zły stan zdrowia.

Pracę z prezenterką wspominał także Tomasz Kammel, który podkreślił, że zawsze zachowywała zimną krew, nawet w najbardziej ekstremalnych i niespodziewanych sytuacjach.

Zobacz też:

Piotr Galus prowadził program "Hugo". Co u niego słychać dziś?

"Adam i Ewa": Katarzyna Chrzanowska była u szczytu sławy, gdy nagle zniknęła

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Bogumiła Wander

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy